Články z NHL - 24.07.2021 15:09

Prvá americká rodina s tromi vydraftovanými v prvom kole

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Najlepšia liga sveta má za sebou draft 2021, ktorého jednotkou bol podľa všeobecných očakávaní kanadský obranca Owen Power. Len tretí raz za ostatných pätnásť rokov sa tejto pocty dostalo zadákovi, pričom zvyčajne padne prvá voľba na ofenzívnu hviezdu. Nasledovali ho forwardi Matthew Beniers a Mason McTavish. Zásluhou Los Angeles sa ušlo ôsme miesto Brandtovi Clarkeovi, ktorý značnú časť uplynulej sezóny trávil v Nových Zámkoch. Veľká pozornosť však bola venovaná aj Lukeovi Hughesovi, ktorého si zo štvrtého miesta vybralo New Jersey Devils. V jeho farbách tak doplní brata Jacka, kým Quinn nastupuje za Vancouver.

Všetci traja bratia Hughesovci pritom boli vydraftovaní v prvom kole, postupne v rokoch 2018, 2019 a 2021. To z nich robí prvú americkú rodinu tohto druhu. Jack bol dokonca jednotkou, Quinn sedmičkou a Luke najnovšie zapadol v tejto "štatistike" medzi nich. Fakt, že sa stal hráčom Devils a zahrá si v NHL spolu so starším bratom, označil za splnený sen. "Som mimoriadne nadšený, že som sa stal súčasťou Devils a zahrám si v New Jersey. Majú mladý tím a ja budem jeho súčasťou. Spravím všetko pre to, aby som s nimi najbližšie roky víťazil," povedal novinárom krátko po drafte rodák z Michiganu. Od brata sa snažil veľa odsledovať už v sezóne 2019/20 a pochopil, že NHL je súťažou mužov, kde treba byť dostatočne silný a videl, ako tvrdo treba pracovať pre udržanie pozície v nej.

Fyzické parametre dávajú Lukeovi šancu, že by sa mohol fyzicky presadzovať ešte lepšie ako o čosi nižší Jack. Meria o osem centimetrov viac a hoci váhovo sú na tom podobne, očakáva sa ešte nabratie niekoľkých kilogramov pred vstupom do profiligy. Minulú sezónu odohral v univerzitnej USHL a pokiaľ by zatiaľ nedostal priestor v New Jersey, ročník 2021/22 začne v Michiganskej univerzite. Tá mala až štvornásobné vystúpenie v prvej päťke tohtoročného draftu, čo sa niektorej škole podarilo prvý raz v histórii. Power, Beniers aj Johnson už dovŕšili osemnástku, Hughes sa jej dočká v septembri.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora