Články z NHL - 28.07.2021 20:14

Po stopách Luonga či McLeana. Halák má nový klub

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hokejová NHL má otvorené okno na trejdy a početné špekulácie sa naplnili v prípade nášho gólmana Jaroslava Haláka. Ten po troch rokoch opúšťa Boston Bruins a v novej sezóne ho budeme vídať v radoch Vancouveru Canucks. Ide o jeho siedmeho rôzneho zamestnávateľa v najlepšej lige sveta, pričom bránkovisko "Kosatiek" v minulej sezóne strážila dvojica Braden Holtby - Thatcher Demko. Prvý menovaný sa však medzičasom upísal Dallasu. Bratislavský rodák má v súčte na svojom konte 578 odchytaných zápasov v NHL, z nich devätnásť je z uplynulej sezóny. To sa väčšej zápasovej porcie dostalo Tuukkovi Raskovi.

Vancouverský bránkársky post bol roky doménou kanadskej ikony Roberta Luonga, ktorý v týchto farbách odchytal osem sezón a v roku 2014 prestúpil do Floridy. Prakticky celé 90. roky tu odchytal Kanaďan Kirk McLean a sedem rokov s viac ako dvomi stovkami štartov za tento tím evidujú aj štatistiky Jacoba Markströma, ktorý sa len pred dvomi rokmi sťahoval do Calgary Flames. 36-ročný Halák zrejme podobne dlhé pôsobenie v Rogers Arene pred sebou nemá, no do kanadského klubu prináša nespochybniteľnú kvalitu a skúsenosti. Na súpiske ho totiž dopĺňa 22-ročný DiPietro, 25-ročný Demko a 20-ročný Silovs.

Tradičný kanadský klub sa stal novým zamestnávateľom aj pre českého brankára a účastníka dvoch svetových šampionátov. Petr Mrázek si od roku 2017 prešiel Detroitom, Philadelphiou a Carolinou, v poslednom spomenutom prišiel o post jednotky a jeho novým pôsobiskom bude Toronto Maple Leafs.