Články z NHL - 29.07.2021 20:48

O svojej výmene sa dočítal na Twitteri

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Oznámiť svojmu hráčovi, že sa s ním ďalej už nepočíta, nie je jednoduché. Zopár úprimných slov a strohé "ďakujem" by však bolo určite lepšie ako keď si hráč večer listuje príspevkami na sociálnych sieťach a dozvie sa, že bol vymenený. Tak sa údajne o svojom odchode z Las Vegas dozvedel brankár Marc-André Fleury a jeho okolie nepríjemnú príhodu vyrozprávalo viacerým americkým médiám.

36-ročný Kanaďan patrí medzi rešpektované postavy v lige, má za sebou odchytaných veľa výborných ročníkov a navyše je trojnásobným držiteľom Stanleyho pohára. Že by sa ho Golden Knights chceli zbaviť, vôbec netušil, no náhle bol vymenený do Chicaga Blackhawks. V Illinois sa mu vôbec hrať nechce a seriózne uvažuje nad tým, či neukončí svoje profesionálne pôsobenie.

Lichotivé rozhodne nie je ani to, že bol vymenený za Mikaela Hakkarainena, ktorý na premiéru v NHL čaká a doteraz odohral len 14 duelov na farme. Prevažujú však osobné dôvody. Má rodinu, vo Vegas sa usadili a ďalšie sťahovanie na sklonku kariéry vôbec neplánoval. Kontrakt mu totiž platil na rok a avizoval, že by malo ísť o jeho poslednú kariérnu sezónu. Aj jeho predošlé sťahovanie v roku 2017 bolo rýchle a náhle. Vtedy si ho totiž Vegas, ako nováčik, stiahli z Pittsburghu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora