Články z NHL - 01.08.2021 11:34

Útočník Sharks sa topí v dlhoch. Tipoval vraj na vlastné zápasy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Manželka Evandera Kanea získala na sociálnych sieťach značnú pozornosť, keď voči svojmu partnerovi vyslovila niekoľko vážnych obvinení. Dvadsaťdeväťročný útočník San Jose Sharks má pravidelne tipovať výsledky zápasov, v ktorých sa sám objaví, a to s pomerne nízkou úspešnosťou. Topiť sa preto má vo veľkých dlhoch a ocitol sa vo veľmi vážnych problémoch. Navyše ide o stále aktívneho hráča NHL, ktorý má so svojím klubom podpísaný kontrakt aj na budúcu sezónu a má ísť o jeho trinásty rok v najlepšej lige sveta. Hrozí však, že sa ho pre disciplinárny postih nedočká.

"Mohol by sa niekto spýtať Garho Bettmana, ako je možné, že hráč gembluje pri svojich vlastných zápasoch?" pýtala sa zúfalo Anna Kaneová, ktorá zároveň napísala akýsi otvorený list svojmu manželovi, v ktorom mu vyčíta napríklad aj to, že o exekúcii na ich dom ju informoval v tehotenstve, navyše z dovolenky v Európe. Sám sa pritom odmietal vzdať svojho bohémskeho štýlu života, zatiaľ čo partnerku požiadal o predaj svadobného prsteňa pre zabezpečenie živobytia. "Integrita našej hry je prvoradá a vedenie súťaže berie tieto obvinenia veľmi vážne," reagovala NHL na nové okolnosti a rovnaký postoj zaujalo aj samotné San Jose, ktoré chce rovnako celú vec dôkladne prešetriť. O Kaneových finančných problémoch sa pritom vie dlhší čas, priznal svoju závislosť na hazardných hrách, mal dlhy v kasínach a vyhlásil osobný bankrot. Podľa zámorských médií jeho nedávne dlhy dosahovali 26 miliónov dolárov a dnes môžu byť ešte vyššie.

Pomôcť si chcel napríklad exhibičným boxerským zápasom s Jakeom Paulom. Youtuber však jeho výzvu odmietol a loví vo vodách zápasníkov. Od spoluhráčov v kabíne pred časom dostal knižku o gemblovaní v kasíne "pre hlupákov" a je tak zrejme dlhodobo terčom posmeškov pre svoju nezvládanú závislosť. Kým gemblerstvo bolo do istej miery osobným problémom amerického hokejistu, novšie problémy vrhajú zlé svetlo na jeho zamestnávateľa aj ligu. Preto je rozruch podstatne väčší a otázny je aj jeho ostávajúci čas v rámci aktuálneho kontraktu. Zazmluvnený je totiž do konca ročníka 2024/25.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora