Články z NHL - 02.08.2021 11:07

Výsmech? Seattle ironicky poďakoval bleskovo vymenenému brankárovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Len pred týždňom si Seattle Kraken, najnovší účastník hokejovej NHL, poskladal svoje mužstvo a do bránky angažoval Čecha Vítka Vaněčka. 25-ročný gólman sa tak zbalil a plánoval presun z Washingtonu Capitals do nových a neznámych radov, no po pár dňoch bolo všetko inak. Kraken si jeho pozíciu brankárskej jednotky rozmysleli a na trhu s voľnými hráčmi sa im naskytla možnosť angažovať Nemca Philippa Grubauera. Vaněčka sa tak zbavili a on smeruje naspäť do svojho pôvodného klubu.

Washingtonský tím túto možnosť ochotne prijal a Seattlu na výmenu prenechal voľbu v druhom kole draftu 2023. Rodák z Havlíčkovho Brodu bol vydraftovaný týmto celkom v roku 2014 a cez farmu a rolu náhradníka sa postupne na pozadí Holtbyho, Grubauera a Samsonova prepracoval na post jednotky. V uplynulej sezóne zasiahol do 38 ligových zápasov a po jeho odchode k nováčikovi ostal visieť v bránkovisku veľký otáznik. Ten už je minulosťou a žiadne sťahovanie nakoniec Čech riešiť nemusí.

Veľmi kuriózna bola reakcia Seattlu Kraken, ktorý sa nezachoval práve úctivo a vykompenzovať sa to snažil na sociálnej sieti. Twitterové poďakovanie za služby Vaněčkovi sa však dá vysvetliť ako výsmech aj kusisko sarkazmu. Zverejnil upravenú fotografiu v drese Capitals, avšak s logom Seattlu na hrudi. Dodal stručný text, v ktorom ďakuje za "nezabudnuteľný týždeň". Veľa zlej krvi sa však pravdepodobne rozpútať nepodarilo, bývalý juniorský reprezentant je za zotrvanie v poprednom tíme pravdepodobne rád a chystá sa na svoju tretiu sezónu so štartmi v najlepšej lige sveta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora