Články z NHL - 06.08.2021 12:39

Tomáš Tatar prešiel do farieb Diablov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Tak trochu očakávanou záležitosťou v zámorí bol prestup Tomáša Tatara z Montrealu Canadiens do iného tímu NHL. Vo štvrtok sa tak stalo a tridsaťročný krídelník sa na dva roky upísal New Jersey Devils. Dohodu uzavrel ako neobmedzený voľný hráč a celková hodnota jeho novej zmluvy bude deväť miliónov dolárov s navýšením v druhom roku pôsobenia v Newarku. Oproti Canadiens si teda platovo pohorší. Počas ročníka 2020/21 zasiahol do 55 ligových zápasov a nazbieral v nich 31 bodov. V minulosti pritom v najlepšej lige sveta prežil tri vyše päťdesiatbodové ročníky.

V radoch nového zamestnávateľa sa stretne s krajanmi Mariánom Studeničom a Christiánom Jarošom. Prvý menovaný bol New Jersey vydraftovaný v roku 2017 a odvtedy sa cez farmársky tím prepracoval do "áčka", 25-ročného obrancu len nedávno tím získal výmenou zo San Jose Sharks. Slovenská stopa v tíme Devils je pritom o poznanie staršia a väčšia. Tieto farby svojho času hájil Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Jiří Bicek či Stanislav Gron.

Tatarov príchod by mohol zlepšiť umiestnenia "Diablov", ktoré v ostatnom období vôbec nie sú dobré. Z najaktuálnejších deviatich sezón hrali play-off jediný raz. Slovenský hokejista je pritom stelesnením skúseností, keďže na klziskách NHL pôsobí už dvanásty rok. Hájil farby Detroitu, Vegas a naposledy spomenutého Montrealu. V očiach zámorských novinárov a fanúšikov zažiaril aj ako hráč Tímu Európy na Svetovom pohári 2016, je držiteľom striebra z majstrovstiev sveta a aj Calderovho pohára.