Články z NHL - 20.08.2021 13:03

Chára vraj bude hrať jedine na východnom pobreží

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Hviezdny hokejový obranca Zdeno Chára sa síce po prestupe z Bostonu do Washingtonu upísal len na jeden rok, no svoju kariéru v najlepšej lige sveta ešte zabaliť nehodlá. V NHL by to rád potiahol ďalej aj vo svojich 44 rokoch a podľa severoamerickej tlače to nie je len jeho zbožné prianie. Záujemcovia o služby dobre stavaného beka s tvrdou strelou sú, no potrebujú si dôkladne zvážiť všetky pre a proti. Uznávaný portál The Athletic priniesol pomerne dôkladný rozbor situácie slovenského hokejistu a predpovedá, že hrať bude s najväčšou pravdepodobnosťou na východnom pobreží USA.

Dôvody sú adekvátne jeho veku a osobnému životu. Jeho rodina je doma v Bostone a Chára zrejme bude zohľadňovať aj nevýhody dlhého odlúčenia. Preto sa ťažko predpokladá, že by si vybral klub z centrálnej divízie, ktorý je vzdialený tritisíc kilometrov. Najviac sa špekulovalo o jeho prestupe do St. Louis Blues, ktorý sa v ostatnom období musí zaoberať posilnením obrany. Postupný odchod Vincea Dunna a Alexa Pietrangela spôsobil víťazovi Stanley Cupu spred dvoch sezón diery v obrane a pokus získať 36-ročného Ryana Sutera im nevyšiel. Hoci je to v súčasnosti najhorúcejšia a najživšia špekulácia, novinári vidia ďalšie tri možnosti.

Nikto totiž nepovedal, že s Washingtonom nepredĺži spoluprácu o ďalší rok. V tom minulom odohral v súčte základnej časti a play-off 60 stretnutí s celkovou bilanciou 2+8. Kariérne sa tak dostal cez 1800 štartov v NHL, no po vypadnutí v prvom kole play-off rozhodne mužstvo veľkú radosť nemalo. Paradoxne, postaral sa oň dlhoročný zamestnávateľ slovenského obrancu, Boston Bruins. Do úvahy má pripadať ešte Florida Panthers aj New York Islanders. Floridčania v minulej sezóne rovnako vypadli v prvom vyraďovacom kole, zatiaľ čo Newyorčania hrali konferenčné finále proti Tampe Bay. Práve za "ostrovanov" pritom Chára do roku 2001 hrával a bol by to dojímavý a veľkolepý návrat na sklonku kariéry.