Články z NHL - 25.08.2021 11:51

Nestalo sa to pätnásť rokov. Jednotka draftu nezačne ročník v NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Sezóna 2021/22 bude mať v NHL jedno veľké špecifikum smerom k talentovaným mladíkom. Na jej klziskách by ste márne hľadali draftovú jednotku, pretože tá ešte rok pobudne na juniorskej úrovni. Owen Power je tak prvým hráčom svojho druhu po pätnástich rokoch, ktorého postihne takýto nezvyčajný osud a nenastúpi na úvod sezóny do klubu, ktorý po ňom siahol z prvého miesta. Tým mužstvom je Buffalo Sabres, ktoré by pritom potrebovalo vniesť viac svetla do svojej budúcnosti ako soľ. Práve dobre stavaný kanadský obranca bol spoločne so švédskym krídelníkom Isacom Rosénom (14. miesto v drafte) jej prísľubom. V druhom kole potom "Šable" siahli po Rusoch Poltapovovi a Kisakovovi.

Zámorské médiá na tento fakt nahliadajú rôznymi spôsobmi. Ešte pred draftom Power naznačoval, že by rád zotrval v NCAA. To si mnohí vysvetľovali ako nepriame odmietnutie Buffala, ktoré malo nárok na prvú voľbu. Vedenie klubu teraz do istej miery tento prístup mladému hokejistovi opláca, no celá vec môže mať aj širší kontext. Jack Hughes či Alexis Lafreniére sa s 21 bodmi v nováčikovskej sezóne nepriblížili superhviezdam z prvého výberu, akými bol McDavid či Matthews. "NHL je tvrdá súťaž a my nechceme spraviť chybu, ktorou niekoho dostaneme do situácie, v ktorej by len šliapal vodu. Chceme, aby bol pripravený," povedal v oficiálnom stanovisku Kevyn Adams, generálny manažér Sabres.

V mnohom sa opakuje rok 2006, kedy St. Louis Blues z prvého miesta siahli po Erikovi Johnsonovi, ktorý časť pozornosti venoval štúdiu a prvý rok svojho kontraktu v NHL odohral za University of Minnesota. Zhodou okolností, taktiež šlo o beka s dobrými fyzickými parametrami. Z návratu Powera bude mať teraz radosť Michiganská univerzita, v ktorej farbách minulý rok nahral 16 kanadských bodov a v hodnotení +/- bol na osemnástich pluskách. Že hráča tamojší Wolverines dobre pripravia, verí hneď niekoľko klubov. Sezónu v NCAA by totiž mali začať aj hráči, draftovaní z druhého a piateho tohtoročného miesta - Matthew Beniers (Seattle Kraken) a Kent Johnson (Columbus Blue Jackets).

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora