Články z NHL - 09.09.2021 15:17

San Jose prepustilo nezaočkovaného trénera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

National Hockey League sa pred novou sezónou vo veľkom zaoberá témou očkovania a nastavuje čo najbezpečnejšie pravidlá v otázke toho, či musia byť vakcinovaní všetci hráči, členovia realizačného tímu či fanúšikovia. Najnovšou informáciou je to, že všetci tréneri a členovia výprav musia mať absolvované očkovanie, k čomu sa zatiaľ jednotlivé kluby stavajú rôzne. Novinku však ochotne prijalo San Jose Sharks, ktoré sa z tohto dôvodu už zbavilo jedného z asistentov trénera.

Rocky Thompson sa pritom do radov "Žralokov" presunul len minulý rok a pôsobil po boku hlavného kouča Boba Boughnera. "Vzhľadom na to, že môj zdravotný stav mi nedovoľuje očkovať sa, podľa nového ligového protokolu nemôžem plniť svoje trénerské povinnosti v tíme Sharks. Ďalej to nebudem komentovať," oznámil 44-ročný Kanaďan. San Jose bolo jeho druhým zamestnávateľom v NHL, pričom pred šiestimi rokmi pôsobil v Edmontone Oilers. Medzi tým si meno budoval najmä vo farmárskej AHL na lavičke Chicaga Wolves, Oklahomy City Barons či Windsoru Spitfires.

Keďže je doba veľmi neistá, ťažko predvídať, kedy a v akej podobe sa Thompson do hokejového kolotoča vráti. V San Jose mal na starosti obrancov a početné prevahy. Štatisticky, San Jose dostalo v minulej sezóne najviac gólov v rámci svojej konferencie a druhý najvyšší počet z celej ligy. Oveľa veselšie to nebolo ani v presilovkách, keďže horšiu úspešnosť ich využívania mali za minulý rok len dva celky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora