Články z NHL - 22.09.2021 12:18

NHL je na 98 percent zaočkovaná, môže sa hrať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Vakcináciu ako jedinú možnú cestu vidia čelní predstavitelia hokejovej NHL, preto vo veľkom apelujú na tímy, aby ich členovia boli zaočkovaní. Pri realizačných a trénerských tímoch je to povinnosťou a tento fakt už stál miesto asistenta trénera v Columbuse aj v San Jose. Na hráčov sa daná podmienka nevzťahuje, avšak postretnú ich potom viaceré nepríjemnosti a komplikácie. Väčšina hokejistov preto vyhodnotila, že dve injekcie sú schodnejšou cestou a tri týždne pred štartom súťaž hlási 98-percentnú zaočkovanosť. Takýmto percentom sa pravdepodobne nemôže pochváliť veľa líg, ak vôbec nejaká.

Z celkového počtu približne sedemsto hokejistov je nezaočkovaných posledných pár jedincov a NHL preto verí, že jej nič nebráni v absolvovaní plnohodnotnej sezóny. Vôbec prvým propagátorom z radov hráčov bol obranca Jacob Trouba z New Yorku Rangers. Rozhodol sa tak pri pohľade na svoju partnerku, pracujúcu na pohotovosti, kde pre rýchlo pribúdajúce nové prípady zdravotníci prakticky nemali voľno. Dobrým argumentom sú aj spomenuté ligové protokoly, ktoré napríklad pri prekročení americko-kanadských hraníc nariaďujú karanténu. Jej absolvovanie pri nabitom programe s tromi až štyrmi zápasmi týždenne je ťažko predstaviteľné.

Zaočkovaní hokejisti, ktorí sa i tak nakazia Covidom, budú považovaní za "zranených" hráčov a naďalej tak budú poberať plat od klubu. Nezaočkovaní pozitívni hokejisti budú mať podmienky zhoršené aj v tomto smere. "Hráči sú dostatočne motivovaní, aby sa očkovali. Je to správna cesta. Z Calgary, Toronta či Caroliny nám už hlásili stopercentnú vakcináciu hráčov, Philadelphia sa k tomu blíži," hrdo konštatoval zástupca komisára Bill Daly, ktorý najmä v letnom období značne preberá komunikáciu za Garyho Bettmana.