Články z NHL - 22.09.2021 17:39

Coyotes sa vrátili k logu z roku 1997 a plánujú návrat domov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Presťahovanie hokejového tímu Coyotes z Phoenixu do Glendalu v roku 2013 a premenovanie na "Arizonu" sa s odstupom rokov neukázalo ako riešenie problémov klubu. Finančné ťažkosti pretrvávajú a s koncom sezóny 2021/22 sa končí aj nájomná zmluva v Gila River Arene, ktorú mesto už nepredĺži. Plánuje sa preto presun do novej haly v Tempe. Svetlo sveta uzreli už aj jej vizualizácie a stáť má 1,7 miliardy dolárov. Zafinancujú to súkromní investori a mesto prihodí približne 200-miliónovú sumu.

Vizuálne sa klub vracia ku koreňom a informoval, že používať bude opäť svoje staré logo "Kachina" zo sezóny 1996/97. Úpravou prejdú aj dresy. Nová identita by mohla zároveň naštartovať svetlejšie zajtrajšky, pretože v ostatných rokoch sa o Coyotes nehovorí pochvalne. Práve naopak. Ide o najstarší klub NHL, ktorý si nikdy nezahral finále bojov o Stanleyho pohár. Od roku 2013 hrali vo vyraďovacej fáze len jediný raz, a to v prvom kole podľahli Coloradu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Arizona Coyotes (@arizonacoyotes)

Finančné problémy sú známou vecou od roku 2009, kedy vtedajší mecenáš Jerry Moyes ohlásil bankrot. Úspešný podnikateľ v oblasti dopravy a transportu sa stal majiteľom za pomerne rušných okolností a rýchlo sa ukázalo, že ho hokej nezaujíma a už vôbec nechcel nejaký klub viesť. Nasledujúce štyri roky "Kojotov" držala pri živote liga, potom nastala transformácia na Arizonu, ale kostrbaté vzťahy s mestom Glendale spravili trhlinu aj v tejto ére.