Články z NHL - 30.09.2021 10:41

Tatar si v New Jersey "kúpil" obľúbené číslo hodinkami

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Zmena klubového pôsobiska je občas spätá aj so zmenou čísla dresu. Hokejistovi Tomášovi Tatarovi sa však podarilo tejto nepríjemnosti vyhnúť a v New Jersey Devils si vybavil svoju obľúbenú "deväťdesiatku" napriek tomu, že v klube mala svojho nositeľa. Šlo o Jespera Boqvista, ktorý sa v ostatných dvoch ročníkoch prebíjal do radov A-tímu cez AHL, pričom v sezóne 2020/21 už absolvoval väčšinu duelov v drese New Jersey. Mladý Švéd bol ochotný svojmu novému spoluhráčovi číslo prenechať a ten to nenechal bez povšimnutia. Na tréning priniesol hodinky Hublot, ktoré mu vďačne venoval.

Číslo 90 odkazuje na Tatarov ročník narodenia a hrával s ním vo Vegas aj v Montreale, rovnako tak v národnom tíme. Predtým v Detroite Red Wings nosil 21-ku, hoci obľúbená cifra nemala svojho stabilného nositeľa a ani nepatrí medzi vyradené. Po svojom počas aktuálneho leta však slovenský krídelník neskrýval záujem o pokračovanie vytvorenej numerickej tradície a Švéd mu vyhovel. Rozhodne to však nebolo zadarmo. Novinári vypátrali, že darované hodinky majú hodnotu približne 7-tisíc eur.

S menším uplácaním v klube evidentne problém nemajú a príbeh zverejnili na sociálnych sieťach. Zaujímavosťou je, že číslo dresu 90 bolo v New Jersey veľmi dlho vynechávané a opomínané. Ako prvý si ho vzal Marcus Johansson pred sezónou 2017/18. Inde pritom mali už jej ikonických nositeľov, akými bol Joé Juneau vo Washingtone aj Montreale, Jason Spezza v Dallase či Mike Modano na konci svojej kariéry v Detroite Red Wings, kedy odložil bokom svoje dlhoročné číslo 9.