Články z NHL - 12.10.2021 17:26

Štartuje 105. sezóna NHL. Môže Tampa vyhrať tretí raz po sebe?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

"Is it October yet?" Ikonická otázka zámorských hokejových fanúšikov je konečne zodpovedaná kladne a NHL už v utorok v noci štartuje nový ročník. Ako prví sa do akcie dostanú obhajcovia titulu z Tampy Bay proti Pittsburghu Penguins a popri nich sa rozbehne duel Vegas Golden Knights - Seattle Kraken. Rozpis základnej časti zahŕňa 1312 stretnutí, ktoré obstará 32 mužstiev. Play-off so šestnástimi najlepším začne v druhý májový deň. Pre vysoké percento vakcinovaných a tlak na kluby v tomto smere, sa s veľkými covidovými prestojmi nepočíta. Liga sa tak vracia ku modelu s 82 zápasmi pre každý celok. Pôvodnú podobu naberú aj divízie a konferencie.

Play-off si zahrajú najlepšie tri tímy z každej divízie a zvyšok mužstiev bude doplnený podľa celkového počtu bodov. Špeciálna pozornosť bude tento rok rozhodne venovaná nováčikovi Seattle Kraken, ale aj obhajcovi titulu Tampe Bay Lightning. Tá opanovala NHL dva roky po sebe a pokiaľ by pridala aj tretiu korunku, prepísala by novodobú históriu. Niečo podobné sa podarilo naposledy v 80. rokoch New Yorku Islanders a celkovo sa niektorému tímu podarilo získať Stanley Cup trikrát v rade len päťkrát. Z pohľadu našinca, počítať sa dá zatiaľ s ôsmimi Slovákmi, ktorí sú rozdelení do piatich klubov.

Z marketingového pohľadu zaujmú duely pod holým nebom aj All Star Game. "Winter Classic" by sa malo v sezóne 2021/22 hrať hneď trikrát. St. Louis si zahrá s Minnesotou, Tampa Bay s Nashvillom a Buffalo s Torontom Maple Leafs. Na začiatok februára je naplánoavaná reprezentačná prestávka pre olympijské hry, ale ešte pred nimi sa v americkom Las Vegas bude hrať exhibícia najlepších hokejistov sveta vo svojich severoamerických klubových farbách.