Články z NHL - 21.10.2021 09:13

Red Wings boli favoritom zápasu po neuveriteľných 107 dueloch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hokejový Detroit robí maximum pre to, aby ukončil svoju tri roky trvajúcu hernú aj výsledkovú krízu. Počas nej patril medzi najhoršie celky Východnej konferencie a zároveň celej NHL. Počas toho sa odohralo neuveriteľných 107 zápasov, v ktorých plnili Red Wings úlohu outsidera. Táto séria trvala až do noci z utorka na stredu, kedy vstupovali zverenci Jeffa Blashilla do akcie proti Columbusu ako zápasový favorit. Prvý raz po takmer dvoch rokoch. Tento fakt najlepšie dokumentuje, v akej hlbokej kríze tím bol. Reč je pritom o NHL, ktorá má celý balíček opatrení na zabezpečenie vyrovnanosti súťaže a o tíme, ktorý ju jedenásťkrát vyhral.

Stávkové kancelárie vypisovali na stretnutie s Blue Jackets vyrovnané kurzy, hoci o máličko nižšie na strane domácich. Šlo približne o hodnotu 2,20 a nemýlili sa. Hoci mali "Modrokabátnici" dobrý vstup do novej sezóny, zdolali Arizonu 8:2 a Seattle 2:1, detroitský vstup bol podobne presvedčivý. Po troch kolách má na konte päť bodov a slušné skóre 13:9. Prognózy sa teda naplnili, no fanúšikovia i tak diskutujú o tom, či nejaký tím v minulosti plnil úlohu outsidera tri roky po sebe. Mohla ním byť Ottawa Senators na začiatku 90. rokov, kedy za tri sezóny vyhrala v súčte len osemnásť zápasov.

Predtým bookmakeri videli v Red Wings favorita naposledy v novembri 2019 proti Ottawe. Vtedy z toho bola prehra 3:4, tentoraz víťazstvo 4:1. Na prvý gól sa pritom čakalo až do polovice tretej tretiny, kedy sa presadil Švéd Lucas Raymond, prežívajúci svoju prvú sezónu v profilige. Do záverečnej sirény naňho nadviazal Tyler Berzutti, Vladislav Namestnikov a Adam Erne. Na opačnej strane skóroval len Boone Jenner.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora