Články z NHL - 28.10.2021 11:01

Gudas zranil dvoch súperov v priebehu minúty

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
Florida Panthers

Niekoľko nových nepriateľov si v utorok našiel český hokejový obranca Radko Gudas, ktorý Arizone Coyotes zranil hneď dvoch hráčov. Aby toho nebolo málo, stihol to počas jedného striedania. 31-ročný vyznávač tvrdej hry najprv nabral nekompromisným hitom zadáka Conora Timminsa a hoci šlo o poriadne tvrdý zákrok, pravdepodobne v súlade s pravidlami. Tak to vyhodnotili aj rozhodcovia, no iného názoru bol Ryan Dzingel. Američan zaútočil na Gudasa so snahou o odplatu, no potýčka mala preňho veľmi neuspokojivý rozdiel. Pre jej vyvolanie rozhodcovia poslali hosťujúcu Arizonu do oslabenia a bitkár sa navyše zranil.

Gudas si za roky v NHL vybudoval povesť problémového a miestami zákerného hráča. Na čistote svojich hitov síce dokázal značne zapracovať, no v očiach mnohých má svoje meno trvalo poškodené. Aj tento incident sa ešte nejaký čas pravdepodobne bude rozoberať. Timmins po zákroku hokejistu Floridy skončil so zranenou nohou, zatiaľ čo Dzingel vypadol z akcie pre zranenie v hornej časti tela. Dĺžku jeho absencie "Kojoti" nešpecifikovali. Počas duelu sa im navyše zranil ešte jeden muž, a to ostrieľaný kanadský brankár Carter Hutton. V tomto prípade to však nebolo pričinením českého tvrďasa.

Arizona aj po tomto zápase ostáva najslabším tímom NHL. Zo šiestich zápasov má na konte jediný bod a s Floridou Panthers prehrala 3:5. Floridčania sú momentálne najlepším mužstvom Východnej konferencie, vyhrali všetkých sedem svojich zápasov, ale na spokojné rekapitulácie je ešte veľmi skoro. Čo sa týka disciplíny, Panthers patria medzi ligový priemer, zatiaľ čo Arizona musí v tomto smere popracovať. Je piatym najvylučovanejším tímom a oslabenia pritom zvláda s najnižšou úspešnosťou v súťaži.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora