Články z NHL - 29.10.2021 18:12

Osem zápasov, šesť bitiek. Kraken vletel do NHL svojsky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ak mal niekto zlý pocit, že tvrdosť a zhadzovanie rukavíc sa z NHL vytráca, potom si pravdepodobne nováčika celkom obľúbil. Seattle Kraken to totiž berú od podlahy, sú suverénne najvylučovanejším mužstvom NHL a na svedomí to nemá splácanie nováčikovskej dane či prísne nastavený meter voči nim. O svoje miesto na scéne sa hodlajú doslova biť a v úvodných piatich zápasoch sa stihli pobiť šesťkrát. Po ôsmich dueloch sú síce stále na šiestich pästných súbojoch, ale ani to sa vôbec nejaví ako nízka cifra. Tvrdý herný prejav po taktovkou Davida Hakstola navyše prináša svoje ovocie a Seattlu patrí ôsma priečka Západnej konferencie.

Trestné minútky kopí predovšetkým mladý útočník Nathan Bastian, ktorému sekunduje Ryan Donato, Jéremy Lauzon alebo Jamie Oleksiak. Špecializovaný portál Hockeyfights.com eviduje 32 tohtosezónnych bitiek, do ktorých sa zapojilo 55 rôznych mužov. Seattle nie je neohrozeným lídrom tejto štatistiky. Rovnako šesťkrát sa pobili aj hokejisti Arizony. Ďalší ašpiranti na celotímových "enforcerov" majú len po tri bitky a ide o Colorado, New Jersey, Ottawu, Philadelphiu, Tampu Bay, Vancouver a Winnipeg.

Fanúšikovia hokejových bitiek cez spomenutý web vyjadrujú aj svoj názor na to, akým výsledkom potýčka dopadla. Tu už Seattle až tak zaujímavo nevyzerá, pretože hlasujúci pripísali víťazstvo hráčovi v jeho drese len v tretine prípadov, presnejšie vo dvoch. Oleksiak si pred vyše týždňom poradil s philadelphským obrancom Nickom Seelerom, zatiaľ čo bitka Donata s Siegenthalera v dueli Kraken - Devils mala remízový rezultát a prvému menovanému sa dá prisúdiť len v prípade, že niekoho za víťaza vyhlásiť treba.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora