Články z NHL - 09.11.2021 13:03

Ovečkin vyrovnal Bretta Hulla. Téma Jágr je však preňho ešte tabu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Jednou z očakávaných tohtosezónnych udalostí bol posun ruského ostrostrelca Alexandra Ovečkina v historickej tabuľke strelcov NHL. Nestarnúci kapitán Washingtonu prispel k výhre nad Buffalom Sabres 5:3 bilanciou 1+2 a celkovo šlo o jeho 741. kariérny zásah. Presne na tejto cifre je aj kanadská legenda, ktorú tak dotiahol na štvrtom mieste historických štatistík. Lepšie je na tom už len Jaromír Jágr, Gordie Howe a Wayne Gretzky. Za českou legendou zaostáva o dvadsaťpäť zásahov. Napriek tomu sa o ďalších historických posunoch zatiaľ baviť odmieta a koncentruje sa na tohtosezónne zápasy.

V prebiehajúcej sezóne je Ovečkin najlepším strelcom ligy, keď sa trafil jedenásťkrát a za sebou drží Draisaitla, Bertuzziho či McDavida. V tabuľke produktivity je na tretej priečke za edmontonskými oporami Draisaitlom a McDavidom. "Je skvelé byť v tejto výnimočnej spoločnosti a vyrovnať sa Brettovi Hullovi, ale beriem to deň po dni. Stále mám pár zápasov pred sebou a túžim po strieľaní gólov, ale nepredbiehajme. Ešte nie som ani pred Hullom. Ak ho predstihnem, môžeme sa o tom začať rozprávať," povedal nestarnúci Rus ku svojmu gólu číslo 741.


Capitals v utorok ráno zároveň uťali šnúru troch prehier a v tabuľke Východnej konferencie sú na štvrtom mieste. Podiel na tom má aj náš zadák Martin Fehérváry, ktorý v noci zasiahol do svojho dvanásteho súťažného duelu v NHL, zaradený bol do prvej formácie a na ľade pobudol viac ako dvadsať minút. Proti Sabres síce nebodoval, ale celkovo má v prebiehajúcej sezóne na konte jeden gól a jednu asistenciu.