Novinky - 13.12.2019 20:58

Tri zostrihy: Prvé tri tímy tabuľky zvíťazili

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Po piatkovom 27. kole Slovenskej hokejovej ligy figurujú na čele tabuľky dva tímy so ziskom 66 bodov. Hráči Bratislava Capitals sa vrátili na líderskú pozíciu vďaka trojbodovému víťazstvu 3:0 na klzisku Skalice, kde sa dvoma gólmi prezentoval Marek Slovák a tretí pridal Michal Šalka. Iba o skóre sú na druhej priečke Topoľčany, ktoré v domácom prostredí stratili dvojgólový náskok. "Žochári" už po 12 minútach viedli 2:0, ale v záverečnej tretine Žilinčania vyrovnali a Topoľčanom zabezpečil víťazstvo až Albín Podstavek v samostatných nájazdoch. Nezaváhal ani tretí Martin, ktorý v súboji tabuľkových susedov zdolal Dubnicu nad Váhom 3:1. Z individuálnych výkonov zaujal v piatok hetrik Milana Drevenáka z Považskej Bystrice do siete Trnavy.

Bratislava Capitals
Góly: 3. Slovák (Selleck), 18. Slovák (Selleck), 46. Šálka (Bohunický, Danišovský). Rozhodovali: Píšťanský - Gegáň, Jedlička, vylúčení: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 722 divákov.

27. kolo, piatok 13.12.2019, 18:00
MHK TSS GROUP Dubnica
1:3
(0:2, 1:0, 0:1)
HK VITAR Martin
Góly: 39. Kristín (Ďuriš, Hudák) – 17. Rudzan (Poliaček, Brezniak), 18. Jurášek (Matejka, A. Nauš), 54. Tabaček (Videlka). Rozhodovali: Peterka - Ďurina, Hajnik, vylúčení: 5:5, navyše: Jakúbek 10+DKZ za napádanie rozhodcov - Dírer 10 minút za vrazenie na mantinel, Poliaček 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 430 divákov.

HK ‘95 Považská Bystrica
6:2
(0:1, 2:0, 4:1)
HK Gladiators Trnava
Góly: 23. Turan (Dmitriev), 39. Drevenák (M. Dolinajec), 52. Drevenák (M. Dolinajec), 56. J. Zlocha (Jakubec, Nahálka), 58. J. Zlocha (Augustín), 60. Drevenák (M. Dolinajec, L. Ďurkech) – 15. Marguš (Lindeman), 46. Lindeman (Klein, Mrava). Rozhodovali: Moller - Maškulka, Makúch, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 158 divákov.

HC Topoľčany - MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Hřebíček, 12. Miklík, rozhodujúci sam. nájazd Podstavek - 50. Húževka, 54. Prašil

HK Spišská Nová Ves - HK Levice 3:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. Koky, 6. Findura, 17. L. Novák - 19. a 27. Kropotin, 34. Cebák, 64. Piačka