Novinky - 12.02.2020 11:32

Koniec legionárov sa nekoná? SZĽH reaguje

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Hockeyslovakia.sk

Včera uzreli svetlo sveta informácie o znížení, resp. aboslútnom vyradení legionárov z najvyšších hokejových súťaží na Slovensku. Ešte večer však SZĽH tieto informácie zo svojej webovej stránky odstránil a dnes prišiel s vyjadrením.

„Slovenský zväz ľadového hokeja považuje za potrebné korigovať medializované informácie súvisiace s prijatím uznesenia o obmedzení počtu zahraničných hráčov v nasledovných sezónach Extraligy seniorov resp. 1. ligy seniorov. Uvedená informácia bola administratívnym pochybením, pričom nevychádza zo žiadneho riadne prijatého uznesenia Výkonného výboru. O prípadnom obmedzení počtu zahraničných hráčov v nasledovných sezónach v seniorských súťažiach budú rokovať Ligové rady v najbližšom období a výsledky rokovaní predložia na zasadnutie Výkonného výboru, ktorý sa uskutoční 25. februára.“

Takto znie vyjadrenie SZĽH, ktoré upravuje informácie zverejnené počas včerajšieho dňa. Nateraz je teda otázne či sa počty zahraničných hokejistov budú meniť. Isté je však, že táto otázka bude predmetom rokovaní.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora