Novinky - 08.03.2020 12:44

Pred ďalšími štvrťfinálovými zápasmi sa očakáva dráma najmä v Dubnici

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Počas pracovného týždňa bola zahájená vyraďovacia fáza Slovenskej hokejovej ligy. Štyri série tak napísali svoje úvodné dve kapitoly a drámu zatiaľ pripustili iba v Skalici. V ostatných dueloch totiž favoriti potvrdili tabuľkové postavenie a ujali sa vedenia 2:0 na zápasy.

HK Levice - Bratislava Capitals

Najväčší favorit na zisk titulu sa v prvom štvrťfinále mierne trápil. Napokon z toho bolo víťazstvo 5:2 a tzv. povinná jazda na úvod. Druhé štvrťfinále bolo o poznanie jednoznačnejšie. Výhra 7:1 je toho jasným dôkazom a tak si Capitals idú za jednoznačným cieľom, ktorým je hladký postup do semifinále. Nováčik z Levíc si však bude chcieť domáce zápasy užiť a tiež zaskočiť suverénov z hlavného mesta.

Výsledky a program série: Bratislava Capitals - HK Levice 5:2, 7:1, 8. marca, 9. marca, 11. marca, 13. marca, 15. marca

MsHK DOXXbet Žilina - HK VITAR Martin

V regionálnom derby to v úvodných dvoch štvrťfinálových zápasoch nebola pre favorita prechádzka ružovou záhradou. Prvý duel rozhodol zhruba päť minút pred koncom Žiak, kým ten druhý dospel až do predĺženia, v ktorom zachraňoval Martinčanov Videlka. Žilina je teda odhodlaná zobrať súperovi aspoň jeden zápas, no podariť sa môže aj niečo navyše. Na domácom ľade budú Vlci určite húževnatým a nepríjemným súperom.

Výsledky a program série: HK VITAR Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:1, 3:2pp, 8. marca, 9. marca, 11. marca, 13. marca, 15. marca

HK Spišská Nová Ves - HC Topoľčany

Správnou nohou vkročili do vyraďovacej časti aj Topoľčany. Tretí tím po základnej a nadstavbovej časti stále pomýšľa na účasť vo finále a tomu prispôsobil aj hru. Otvárací zápas série zvládli topoľčianski hokejisti bravúrne, keď ani raz neinkasovali. V druhom súboji to už bolo značne vyrovnanejšie, no výhra 3:2 zaručila druhý bod v sérii hranej na štyri víťazné zápasy. Spišiaci však na domácom ľade hrať vedia a podľa vzájomných štatistík by tak mohli favoritovi uchmatnúť aspoň jeden duel.

Výsledky a program série: HC Topoľčany - HK Spišská Nová Ves 3:0, 3:2, 8. marca, 9. marca, 11. marca, 13. marca, 15. marca

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Skalica

Najvyrovnanejšou je doposiaľ štvrťfinálová séria Skalice s Dubnicou. Prvý súboj priniesol gólovú prestrelku s úspešným koncom pre hostí, ktorí vynikajúco zvládli samostatné nájazdy. Cieľ tak splnili, keď získali hneď prvé víťazstvo u súpera a blízko boli aj v druhom stretnutí. V ňom napokon rozhodla elitná skalická formácia a po triumfe 2:1 po predĺžení Záhoráci vyrovnali stav série na 1:1. Vyrovnaní súperi sa však môžu doťahovať ešte dlho a pokojne z toho môže vzniknúť sedemzápasová dráma.

Výsledky a program série: HK Skalica - MHK TSS GROUP Dubnica 4:5sn, 2:1pp, 8. marca, 9. marca, 11. marca, 13. marca, 15. marca