Novinky - 09.03.2020 12:37

Bratislava a Martin krôčik od postupu do semifinále

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Včerajšie tretie štvrťfinálové súboje vo vyraďovacej časti Slovenskej hokejovej ligy priniesli množstvo zaujímavého. Až tri stretnutia sa skončili víťazstvom o jediný gól a kontroverzným bol najmä záver duelu Žilina - Martin. Napriek rôznym špekuláciám ohľadom víťazného gólu si druhý tím po základnej časti pripísal tretie víťazstvo v sérii a spoločne s bratislavskými Capitals je na najlepšej ceste zabezpečiť si účasť v semifinále v najkratšom možnom termíne.

Už dnes sa totiž hrajú zápasy číslo štyri a to vo všetkých štvrťfinálových sériách. Martinčania sa opäť predstavia v derby súboji na ľade Žiliny, no určite to nebudú mať jednoduché. Všetky doterajšie merania síl sa v rámci play-off skončili rozdielom jediného gólu  Vlci nechcú predať svoju kožu lacno ani vo štvrtom súboji. Nervózny záver zažili včera aj hráči z hlavného mesta. Capitals vyhrali v Leviciach taktiež len o jeden gól, no doposiaľ zvládajú potvrdiť pozíciu favorita súťaže.

Vo zvyšných dvoch sériách je už teraz jasné, že sa dnešným súbojom neskončia. Spišiaci vo vybičovanom zápase napokon porazili Topoľčany a vynútili si tak minimálne piaty duel na ľade súpera. V doteraz najvyrovnanejšej sérii vyraďovacej časti si zase Dubnica včera poradila so Skalicou a dnes sa môže dostať do trháku. Aj v tomto prípade však s určitosťou fanúšikovia uvidia zápas číslo päť. Ten je na programe v stredu 11. marca a podobne ako všetky zápasy play-off ho budete môcť sledovať naživo na Huste.tv.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora