Novinky - 11.02.2021 20:04

Šesťnásobný majster Slovenska bude hrať druhú ligu za Spišiakov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Do konca sezóny druhej najvyššej hokejovej súťaže ostáva odohrať ešte osem kôl a aj tamojšie kluby musia pred blížiacim sa play-off poriadne zbrojiť. Zhurta na to šla Spišská Nová Ves, ktorá hlási príchod držiteľa šiestich slovenských majstrovských titulov, ktoré pozbieral vo farbách troch rôznych mužstiev. Matej Češík je v tomto smere najúspešnejším aktívnym hokejistom na Slovensku, pričom ročník 2020/21 začínal vo farbách extraligovej Dukly Michalovce.

"Matej je defenzívny center, ktorý je silný na buly a je veľmi platný v početnej nevýhode. Rátame s ním na dôležité situácie v play-off kde chceme využiť jeho obrovské skúsenosti a defenzívny potenciál," píšu Spišiaci, ktorým aktuálne patrí tretia priečka v tabuľke. V porovnaní s druhým Martinom však majú o zápas menej a v prípade plného bodového zisku sa naň môžu dotiahnuť. Zverenci Miroslava Mosnára doteraz vyhrali 18krát a zdolaní boli v 11 prípadoch. Do minuloročného play-off pritom šli až zo šiesteho miesta a pandémia znemožnila dohranie ich série s Topoľčanmi.

32-ročnému Češíkovi sa počtom titulov môže rovnať len Richard Kapuš a Juraj Sýkora, ktorí aktívnu kariéru ukončili pred deviatimi respektíve siedmimi rokmi. Banskobystrický rodák sa prvý raz z titulu tešil v sezóne 2006/07 ako hráč Slovana Bratislava. Cez svoj materský klub sa následne dostal do Košíc, kde pridal zlato v roku 2014 a 2015. Zvyšok dotiahol pri zlatej ére klubu spod Urpína. Banskobystričania sa stali šampiónmi v rokoch 2017, 2018 a 2019. Spišská Nová Ves verí, že ako talizman zafunguje aj v ich radoch. Najväčšími konkurentmi budú mužstvá Žiliny a Martina.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora