Novinky - 27.08.2021 13:21

Béčko Slovana aj zvolenská farma. SHL bude mať dvanásť tímov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Po dvanástich predstavených účastníkoch najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, kompletný menoslov pozná aj druhá liga. Rovnako bude mať dvanásť účastníkov, keďže na scénu pribudli viaceré nové či zreformované tímy. Trojica nováčikov pritom dostala do SHL voľnú licenciu. Tú získal B-tím Slovana Bratislava, ktorý by mal pôsobiť pod názvom "Modré krídla", prepojenie na extraligistu bude mať aj MŠK Žiar nad Hronom, ktorý bude farmou HKM Zvolen a plnohodnotným nováčikom súťaže je HK Brezno. Chýbať nebudú ani celky z popredia minuloročného ligového poradia, ako zdolaný finalista Vlci Žilina či semifinalisti z Dubnice a Martina.

Dôležitou témou pri rokovaniach výkonného výboru bol postup či zostup medzi SHL a extraligou. Druhá najvyššia súťaž má totiž prísnejšiu kvótu na legionárov aj mladých hokejistov, čo jej celky môže na konci ročníka v konkurencii extraligového tímu značne znevýhodniť. Diskusia preto ešte nie je uzatvorená a rozhovory o tomto bode budú pokračovať aj v ďalších dňoch. Naopak, schválený je formát aj zoznam tímov v tretej lige, ktorá bude pozostávať zo šestnástich celkov, hoci niektoré kluby pokračujú len vďaka podmienečnej licencii, ktorá im prikazuje dotiahnutie finančných záväzkov.

Slovenská hokejová liga spomedzi nespomenutých tímov zahŕňa aj tradičných účastníkov z Považskej Bystrice, Topoľčian či Trnavy, bývalého extraligistu HK Skalica a kolektív dopĺňa Humenné s Levicami. Spišská Nová Ves, ako víťaz tejto ligy zo sezóny 2020/21, bude pôsobiť v najvyššej domácej súťaži. Aj tá pred časom prijala ďalšieho nováčika - HC '21 Prešov. Licenciu odkúpil od Detvy, ktorej budúce pôsobenie v hierarchii slovenských líg je zatiaľ otázne.