Nitra v Žiline vyhrala, do finále jej chýba jediné víťazstvo

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

3. zápas semifinále, piatok 07.04.2017, 18:00
2:4
(1:1, 0:3, 1:0)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 1. Marek Hovorka (Holovič, D. Brejčák), 53. Holovič (R. Konečný) - 20. Kutálek, 21. H. Ručkay (Blackwater), 26. Korím (L. Paukovček, J. Štefanka), 30. Blackwater Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Lukáš Kríž a Juraj Jurík obaja 10 min za nešp. správanie - Blackwater 10 min za údery, presilovky 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolín - Šefčik, Výleta, 2652 divákov

MsHK DOXXbet Žilina:

Mikoláš - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Kříž, M. Macejko - Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, P. Rogoň - Prokop, E. Švec, Zlocha

HK Nitra:

Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Hokejisti HK Nitra v piatok zvíťazili na ľade Žiliny 4:2 a v semifinálovej sérii play-off Tipsport ligy 2016/2017 vedú už 3:0 na zápasy Obhajcu titulu delí od prieniku do finále už len jeden triumf.

"Vlci" síce otvorili skóre zápasu gólom kapitána Mareka Hovorku už v 51. sekunde, ale v závere I. tretiny Nitrania vyrovnali zásluhou presného zásahu Tibora Kutálka. Druhá tretina patrila favorizovaným hosťom, ktorí získali trojgólový náskok po góloch Henricha Ručkaya, Karola Koríma a Judda Blackwatera. V 53. min sa do listiny strelcov zapísal domáci útočník Marcel Holovič, ktorý znížil na konečných 2:4 z pohľadu Žiliny.