Trenčín nedal šancu Detve a zostáva v Tipsport lige

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, huste.tv

12. kolo play-out, utorok 11.04.2017, 18:00
4:0
(3:0, 1:0, 0:0)
HC 07 Detva
HC 07 Detva
Góly: 4. Bezúch (Holenda, D. Trška), 14. Bezúch (Holenda, T. Bulík), 15. Vopelka (J. Gašparovič, Sádecký), 21. Sojčík (Marcel Hossa, A. Šťastný) - Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 31. Mačkovič (Detva) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, D. Konc - Orolin, Tvrdoň, 2995 divákov

Dukla Trenčín:

Volden - Starosta, Drgoň, Holenda, Cebák, Pač, Bohunický, Denis Hudec, D. Trška - Marcel Hossa, Sojčík, A. Šťastný - J. Ručkay, Bulík, Bezúch - J. Gašparovič, Sádecký, Vopelka - M. Hecl, Šimun, J. Švec

HC 07 Detva:

Orčík (21. Škorvánek) - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Michal Valjent, Mačkovič, Zorvan, F. Šedivý, Jendroľ - Škvaridlo, R. Gašpar, J. Žilka - T. Török, Srnka, L. Říha - Videlka, Huňady, V. Fekiač - Poliaček, J. Petro, Hrušík

Hokejisti Dukly Trenčín si zahrajú v Tipsport lige aj v sezóne 2017/2018. Rozhodol o tom až ich záverečný duel 12. kola play-out, v ktorom Trenčania doma zdolali súperov z Detvy 4:0 (3:0, 1:0, 0:0). Trenčín obsadil v konečnej tabuľke barážových súbojov druhé miesto za už dávnejšie istým účastníkom najvyššej súťaže Liptovským Milkulášom. Tretia Detva zaostala za Trenčínom o 4 body a rovnako ako v tabuľke posledná Skalica bude opäť účinkovať iba v I. lige. Trenčianski hokejisti rezolútnym vstupom do zápasu zmarili akékoľvek šance Detvanov pomýšľať na najvyššiu súťaž. Už v 4. min dorazil vyrazený puk za Orčíka domáci krídelník Bezúch a ten istý hráč v 14. min tečoval pokus Holendu opäť do bránky hostí - 2:0. Od druhého gólu prešlo len 35 sekúnd, ked Vopelka v nájazde dvoch na jedného nedal Orčíkovi šancu - 3:0. Pomer striel 20:8 po prvej tretine vystihol dianie na ľade zo všetkého najviac. A keď už po 13 sekundách druhej tretiny rozsvietil červené svetlo na detvianskou bránku Sojčík, brankár Orčík sa nechal vystriedať Škorvánkom. Výsledok 4:0 sa už do konca zápasu nezmenil a takmer 3000 divákov na tribúnach mohlo oslavovať udržanie sa jednej z bášt slovenského hokeja v najvyššej súťaži.