V repríze minuloročného finále víťazstvo Nitry v Bystrici po predĺžení

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

2:3
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 53. Brittain, 59. Kubka (Lamper) - 38. Luciani (Šiška, Krištof), 59. Blackwater (Luciani), 62. Luciani (Blackwater). Vyúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, Kollár, 2548 divákov

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, J. Brejčák - M. Lunter, Faille, Bartánus - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Češík, Tamáši, Gabor - Róth

HK Nitra:

Hartzell - Rais, Mezei, J. Kováčik, Pupák, M. Hruška, Ordzovenský, F. Kuzma, Korím - Paulovič, Krištof, Šiška - Luciani, Blackwater, T. Mikúš - H. Ručkay, Šille, Kutálek - Šumpf, Friedman, Rzavský

Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade prehrali s hráčmi Nitry 2:3 po predĺžení v úvodnom zápase slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. Do vedenia sa dostali hostia, keď sa v polovici duelu presadil kanadský útočník Anthony Luciani. Úradujúci majster vyrovnal v treťom dejstve zásluhou ďalšieho kanadského legionára Josha Brittaina. Domácim sa podarilo priebežne otočiť stav stretnutia 110 sekúnd pred sirénou - skóroval Branislav Kubka. "Barani" však vzápätí neustrážili Judda Blackwatera a ten poslal zápas do predĺženia. V ňom súboj finalistov ostatného ročníka TL rozhodol v prospech Nitry svojím druhým gólom Luciani. Ten sa stal hrdinom hostí, keď si okrem dvoch zásahov pripísal aj asistenciu.