Košice troma gólmi v záverečnej tretine otočili duel s Novými Zámkami

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

HC Košice
4:3
(0:2, 1:1, 3:0)
HC Nové Zámky
Góly: 27. Pulli (Hovorka, Jenčík), 42. Suja (Boltun, Dudáš), 43. Šoltés (T. Klíma, E. Šedivý), 48. Šoltés (T. Klíma, Pacan) - 9. Cetkovský (Zbořil, R. Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (R. Špirko, Martin Chovan) Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín - Róbert Gavalier, Gajan starší, 2961 divákov

HC Košice:

Lundström - Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka - Jenčík, Hovorka, Kafka - Šoltés, Pacan, T. Klíma - Suja, Boltun, Hričina - M. Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš

HC Nové Zámky:

P. Romančík - Martin Chovan, Plášil, Prapavessis, M. Jass, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Kuzma - R. Varga, Šimun, Surovka - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - Lantoši, Dubinin, Rajenko - Dubec, Dom. Rehák, B. Fábry

Hokejisti HC Košice zdolali v nedeľňajšom domácom stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy Nové Zámky tesne 4:3. Hostia pritom viedli ešte po druhej tretine 3:1. Najprv však v druhej minúte tretej tretiny znížil Jakub Suja a o obrat sa postarali hráči druhého útoku: v presilovke a potom aj pri rovnovážnom stave prihral Tomáš Klíma Dávidovi Šoltésovi a postarali sa o tri body pre východniarov.