Mladíci potrápili aj Košice. Oceliari s výhrou o jediný gól

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

HC Košice
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
HK Orange 20
Góly: 27. Šoltés (Pacan, Lundström), 40. Bača (Kafka, Hovorka) - 58. Smolka (Zeleňák, Bjalončík). Rozhodovali: Štefík, Orolin - Korba, Smrek, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2401 divákov

HC Košice:

Lundström - Pulli, Čížek, Bača, Kessel, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka - Jenčík, Hovorka, Kafka - Koyš, Pacan, Klíma - Boltun, Suja, Šoltés - Novotný, Vrábeľ, Petráš

HK Orange 20:

Durný – Fereta, Hedera, Dlapka, Švarc, Zeleňák, Kuna, Krempaský, Hílek – Mesaroš, Kundrik, Jaško – Vašaš, Čacho, Vybíral – Bjalončík, Tamáši, Musliu – Marcinek, Václav, Smolka

Hokejisti Košíc na vlastnom ľade zdolali hráčov slovenskej "dvadsiatky" iba tesne 2:1 v štvrtkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy. Hostia odolávali favoritovi až do druhej tretiny, keď najprv v presilovke otvoril skóre zápasu Dávid Šoltés a gólovú poistku pridal v oslabení 12 sekúnd pred druhou sirénou obranca Martin Bača. Mladíkom z HK Orange "20" sa podarilo v závere tretej tretiny zdramatizovať duel presným zásahom Erika Smolku, vyrovnať sa im však nepodarilo. Košice zvíťazili tretíkrát po sebe a v priebežnej ligovej tabuľke figurujú na treťom mieste.