Košice pod Poľanou otočili zápas a pohodlne zvíťazili

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

3:5
(1:1, 0:2, 2:2)
HC Košice
HC Košice
Góly: 18. Surovka (J. Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. J. Tibenský (Kuklev, Martin Chovan) - 20. Dudáš (Šedivý, Marek Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Vrábeľ, Šedivý). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Michal Kuklev (Detva) 10 min za hrubosť, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Milan Novák - Junek, Rojík, 293 divákov

HC 07 Detva:

Hackett (48. A. Nagy, 49. Hackett) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ, Macejko - Surovka, Ščurko, J. Tibenský - Milý, Matúš Chovan, Utkin - Videlka, Murček, Žilka - Piačka, Gašpar, Abramov

HC Košice:

Habal - Matejka, B. Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli, Čížek - Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Vrábeľ, Spilar - Jenčík, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Koch, T. Klíma

HC Košice zvíťazili na ľade HC 07 Orin Detva 5:3 v stredajšom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Vedenia sa ako prví prekvapivo ujali domáci gólom Filipa Surovku v presilovej hre v 18. min, ešte v prvej tretine však vyrovnal Martin Dudáš takisto v početnej výhode. V druhej časti hry prevzali kontrolu nad zápasom hostia, keď sa strelecky presadili Jere Pulli a Richard Jenčík. Trojgólový náskok Košíc stanovil v 49. min Peter Boltun. O dve minúty neskôr síce znížil Ladislav Ščurko, ale už o 64 sekúnd skóroval hosťujúci Gabriel Spilar. V samotnom závere sa strelecky presadil a spečatil výsledok zápasu Jozef Tibenský. Podpoľanci neuspeli už ôsmykrát po sebe.