HK Poprad
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
HC´05 iCLINIC B.Bystrica
Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, D. Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 48. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (König) - 38. Brittain (Giľák). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Kika - Gebauer, Korba, 1098 divákov

HK Poprad:

V. Kováč - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Hvíla, Ježek, Miškovec

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lukáš (37. Lassila) - Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Gélinas, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák - Giľák, Bortňák, Brittain - Hohmann, Tamáši, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Žiadny ohľad na obetných baránkov, ktorí poslali svojich lídrov na olympijské hry. Poprad jednoznačným víťazstvom v stretnutí 45. kola Tipsport ligy 2017/2018 zvládol Banskú Bystricu.
Za domácich sa v prvej tretine presadili Jindřich Abdul a Dávid Buc. "Kamzíci" nepoľavili ani v druhej tretine, keď ďalšie dva góly pridali Andreas Štrauch a Patrik Svitana. Až za stavu 4:0 pre Podtatrancov sa pripomenuli aj hostia gólom Josha Brittaina.

V záverečnej tretine dali definitívnu podobu výsledku domáci obranca Matúš Paločko a druhým gólom v stretnutí Patrik Svitana. Poprad zostáva v tabuľke na 6. mieste so ziskom 77 bodov.