Nitra pod Zoborom držala krok s Banskou Bystricou iba tretinu

HK Nitra
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
HC´05 iCLINIC B.Bystrica
Góly: 18. Blackwater - 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli, Frank). Rozhodovali: Baluška, Stano - Smrek, Korba, vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše: Mezei (Nitra) 5+DKZ za napadnutie - Brejčák (B. Bystrica) 10 min nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 3492 divákov

HK Nitra:

Lawson - T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Versteeg, Korím - J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay - Kovacs, Slovák, Blackwater - Csányi, Šiška, Kutálek - Rzavský

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lukáš - Sedlák, Košecký, Kubka, Mihalik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, Brejčák - Giľák, Bortňák, Brittain - Hohmann, Tamáši, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

V priamom súboji o 1. miesto v tabuľke slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 hráči HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 4:1 na ľade HK Nitra v zápase nedeľňajšieho 46. kola. Rozhodujúcou fázou duelu bola druhá tretina: v 25. minúte strelil rozdielový gól Marek Bartánus a štyri sekundy pred jej koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ján Brejčák. Nitra prehrala druhý duel za sebou a prepustila prvú priečku v tabuľke svojmu nedeľňajšiemu súperovi - má horšie skóre.