1. zápas štvrťfinále, sobota 17.03.2018, 18:00
3:2
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:0 - 1:0)
HC Košice
HC Košice
Góly: 43. Skalický (Hohmann, Pretnar), 60. Pretnar (T. Surový, Skalický), Faille, rozhodujúci nájazd - 17. Pacan (L. Nagy, Miklík), 25. T. Klíma (Kafka). Rozhodovali: Baluška, P. Stano – M. Orolin, Gavalier, vylúčení: 9:9, navyše: Delisle - Šoltés obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2743 divákov

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gélinas, J. Brejčák - Lamper, T. Surový, Bortňák - Hohmann, Hrnka, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Bortňák

HC Košice:

Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin – Miklík, Pacan, L. Nagy– Spilar, Suja, Hovorka – Kafka, T, Klíma, Šoltés – Hričina, Š. Petráš, Vrábeľ

Hokejisti Banskej Bystrice sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii play-off proti Košiciam, keď ich zdolali doma 3:2 po samostatných nájazdoch. Košičania boli blízko k víťazstvu na ľade úradujúceho majstra, keď ešte po druhej tretine viedli 2:0. Lenže v 43. min Pavol Skalický znížil v presilovke a 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia gólom v power-play slovinský obranca v banskobystrickom drese Klemen Pretnar. V nájazdoch sa ako jediný presadil domáci útočník Éric Faille.