Do semifinálovej série vstúpili lepšie Barani. Vyhrali o gól v Nitre

1. zápas semifinále, štvrtok 29.03.2018, 18:00
HK Nitra
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
HC´05 iCLINIC B.Bystrica
Góly: 34. T. Mikúš (Krištof, Mezei) - 20. Bubela (Brittain, Skalický), 28. Asselin (Brittain, Faille). Rozhodovali: Baluška, Stano - Výleta, Šefčík, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3329 divákov

HK Nitra:

Lawson - Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, T. Milam, Rýgl - T. Mikúš, Krištof, Paulovič - Blackwater, Slovák, Lantoši - H. Ručkay, J. Ručkay, Macík - Bradley, Kutálek, Csányi - Šiška

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lukáš - Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, J. Brejčák - Lamper, Hrnka, Bortňák - Bartánus, Bubela, Hohmann - Asselin, Faille, Skalický - Brittain, Češík, Gabor - Kabáč

​ Domáci hokejisti HK Nitra prehrali 1:2 s hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vo štvrtkovom prvom zápase semifinále Kaufland play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. Ide o konfrontáciu vlaňajších finalistov. Hostia otvorili skóre pred koncom prvej tretiny - domáci brankár Nathan Lawson zneškodnil strelu Josha Brittaina, no nestačil na dorážku Miloša Bubelu. "Barani" zvýšili vedenie v druhej tretine presilovkovým gólom Guillauma Asselina. Nitra odpovedala v početnej výhode, presadil sa Tomáš Mikúš. V poslednej tretine sa skóre nezmenilo, "corgoňom" nepomohla ani viac než minútová hra bez brankára v závere. Banskobystričania v sérii na štyri víťazstvá vedú 1:0, druhý zápas odohrajú v piatok v Nitre.