2. zápas semifinále, nedeľa 01.04.2018, 18:00
HKM Zvolen
3:4
(3:2, 0:0, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Dukla Trenčín
Góly: 8. Obdržálek (Špirko, O. Steen), 13. Hraško (Špirko), 19. Puliš (Miloš Kelemen) - 5. Dlouhý (Švec, Starosta), 17. Dlouhý (Holenda), 41. Radivojevič (Sojčík), rozhodujúci sam. nájazd: Marcel Hossa. Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše J. Kováčik (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, J. Konc - Synek, Gegáň, 3673 divákov

HKM Zvolen:

MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, L. Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Coffman - Miloš Kelemen, Špirko, Šišovský - Obdržálek, O. Steen, Puliš - Matis, V. Fekiač, T. Török - Martin Ďaloga

Dukla Trenčín:

M. Valent - Starosta, Bačík, Pač, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, Ölvecký, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, Švec - Deveaux

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali vo Zvolene 4:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom druhom stretnutí semifinále play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. Sériu hranú na štyri víťazstvá Trenčania vyrovnali na 1:1.

Do vedenia sa prví dostali hostia v úvode zápasu zásluhou Radka Dlouhého. Domáci však vyrovnali a vzápätí priebežne otočili stav vo svoj prospech, keď skórovali Petr Obdržálek a Peter Hraško. "Vojaci" dokázali vyrovnať, druhý gól pridal Dlouhý. Ešte v prvej tretine však naklonil misky váh na stranu Zvolena Radovan Puliš. V druhej dvadsaťminútovke vynikli obrany oboch tímov. Trenčania dokázali vyrovnať na začiatku tretej tretiny zásluhou kapitána Branka Radivojeviča.

Ďalší gól už diváci nevideli ani v predĺžení, a tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa v drese hostí presadila trojica Radivojevič, Marcel Hossa a Marek Hecl, za domácich bol úspešný iba Milan Kytnár. Rozhodujúci nájazd premenil Hossa. Séria sa presťahuje pod hrad Matúša Čáka, najbližší duel je na programe v stredu 4. apríla.

[chooze:gallery;value:13292]