Tipsport liga - 11.04.2018 14:06

Peter Pinďár a Richard Šechný v michalovskej Sieni slávy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hokejistom Michaloviec sa nepodaril vytúžený postup do najvyššej domácej súťaže, keď v play-out Tipsport ligy skončili až tretí a spolu so Skalicou zostali v I. lige. Po úspešnej minuloročnej rekonštrukcii miestneho zimného štadióna si vedenie klubu uctilo prvé dve klubové legendy a pod strechu domácej arény vyvesilo vlajky na ich pamiatku. Nad ľadom sa tak týčia "devätnástka" Petra Pinďára a "dvadsaťťštvorka" Richarda Šechného. Obaja sa nezmazateľne zapísali do histórie michalovského hokeja.

Dnes 46-ročný Richard Šechný, ktorý nedávno ukončil kariéru a v závere aktuálnej sezóny pracoval ako asistent michalovského kouča Miroslava Chudého, hrával za Michalovce v deväťdesiatych rokoch minulého storočia a v úvode aktuálnej dekády bol dokonca kapitánom Dukly. "Som rád, že si vedenie klubu takto spomenulo na naše odvedené služby. Určite to bola pre mňa milá udalosť,“ poznamenal Richard Šechný. Jeho rovesník Peter Pinďár zase v deväťdesiatych rokoch minulého storočia patril k vyhláseným kanonierom, jeho kariéru však v apríli 2000 ukončila nehoda, v Košiciach ho zrazilo auto. "Michalovský hokej mal viacero osobností a ja som rád, že môžem byť zaradený do Siene slávy medzi prvými. Pozerať sa na môj dres hore pod strechou je krásny pocit, a je to aj dôkaz, že som niečo pre michalovský hokej odviedol,“ poznamenal Peter Pinďár.

Slávnosť sa uskutočnila pred posledným domácim tohtosezónnym duelom Michalovčanov v nedeľu proti Skalici (3:1). Pod strechu štadióna putovali aj vlajky za prvenstvá v I. lige za sezóny 1985/1986 a 2017/2018.