Barani ukradli Trenčínu aj druhý bod. V nájazdoch ukázal majstrovstvo Asselin

2. zápas finále, sobota 14.04.2018, 18:00
Dukla Trenčín
3:4
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1)
HC´05 iCLINIC B.Bystrica
Góly: 5. T. Varga (Marcel Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (T. Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (O. Mikula, T. Varga) - 16. Bartánus (Bubela), 48. Hohmann. (Bartánus), 49. Faille (Asselin G. Gélinas), rozhodujúci sam. nájazd Asselin Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Tvrdoň, Výleta, 6150 divákov

Dukla Trenčín:

M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Gašparovič

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Bortňák, Češík, Brittain - Gabor

Hokejisti Banskej Bystrice v sobotu zdolali Trenčín 4:3 po samostatných nájazdoch, uspeli teda aj v druhom stretnutí na ľade Dukly vo finále Tipsport ligy. Ani jeden tím neviedol počas zápasu viac ako o gól. Úvodný gól dal domáci Tibor Varga, ktorý v 5. min využil presilovku. Ešte do prestávky dokázal vyrovnať Marek Bartánus, ktorému v 15. min prihral Miloš Bubela. V druhej minúte druhej tretiny dostal Peter Sojčík ideálnu prihrávku pred bránku od Tibora Vargu a poslal "vojakov" opäť do vedenia - 2:1. Potom sa zdalo, že domáci kontrolujú vývoj, no Bystričania v tretej tretine priebežne otočili skóre. Najprv Cason Hohmann skóroval v 48. min, keď sa k nemu šťastne odrazil puk od mantinelu, a o minútu neskôr zaskočil Trenčanov Éric Faille. Lenže žlto-červení sa nezlomili a Radek Dlouhý gólom v 57. min poslal zápas do predĺženia s rovnakým stavom 3:3 ako v piatok. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Guillaume Asselin, ktorý predviedol až dve exportné exekúcie. Tretí duel je na programe v utorok 17. apríla v Banskej Bystrici.

[chooze:gallery;value:13423]