Séria sa vracia do Trenčína. Dukla po skvelom úvode zvládla štvrtý duel v B.Bystrici

4. zápas finále, streda 18.04.2018, 18:00
HC´05 iCLINIC B.Bystrica
2:4
(0:3, 0:0, 2:1)
Dukla Trenčín
Góly: 46. Skalický (Asselin), 59. Češík - 5. Sádecký, 9. Bezúch (Radivojevič), 11. Hossa (Sádecký), 60. Radivojevič (Sojčík). Rozhodovali Baluška, Štefík - Výleta, P. Šefčík, vylúčení 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2841 divákov (vypredané). Stav série - 3:1.

HC´05 iCLINIC B.Bystrica:

Lukáš (11. Lassila) - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Gélinas, Delisle, Brejčák - Lamper, Surový, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Asselin, Faille, Skalický - Brittain, Češík, Bortňák - Gabor

Dukla Trenčín:

Hiadlovský - Cebák, Starosta, Romančík, Bačík, Bohunický, Holenda, Pač - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík - Bezúch, Sádecký, Hossa - Varga, Dlouhý, Mikula - Deveaux, Švec, Hudec - Pardavý

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 4:2 nad hráčmi HC '05 iClinic Banská Bystrica v štvrtom stretnutí finále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v sérii hranej na štyri triumfy znížili na 1:3 na zápasy. Hosťujúci Trenčania v I. tretine dosiahli tri góly - v 5. min presný zásah pripísali Borisovi Sádeckému, aj keď puk za brankára Jana Lukáša dostal obranca Vladimír Mihálik. V 9. min zvýšil náskok hostí Juraj Bezúch a v 11. min strelil tretí gól hostí Marcel Hossa. Domáci "barani" ešte v III. tretine duel zdramatizovali, keď v 46. min skóroval Pavol Skalický a počas hry bez brankára sa v 59. min presadil Matej Češík, čo potvrdil aj videorozhodca. Z víťazstva sa nakoniec radovali Trenčania, keď 30 sekúnd treťou sirénou poistil triumf "vojakov" kapitán Dukly Branko Radivojevič.