Tipsport liga - 25.04.2018 12:55

Oremusovi nebolo po siedmom finále ľahko, Országh vyzdvihol vzostup Trenčína

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Úplne rozdielne pocity opájali v utorok večer trénerov finalistov play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy. Pochopiteľne, kouč Banskej Bystrice Vladimír Országh sa radoval z obhajoby titulu, kým jeho náprotivok Peter Oremus prežíval chvíle sklamania. Ťažké okamihy po prehre v rozhodujúcom siedmom súboji o titul však nielen hlavnému kormidelníkovi "vojakov", ale aj všetkým domácim hráčom, aspoň čiastočne spríjemnili fanúšikovia. Tí, napriek tomu, že ich tím nedosiahol na najvyššiu métu, svojich miláčikov velebili dlhé desiatky minút po skončení sezóny, aj keď mali na krkoch iba strieborné medaily. "Hrali sme posledné finále doma a bolo krásne. Aj keď sme prehrali, fanúšikovia nám tlieskajú, a to je pre nás zadosťučinenie," povedal tréner Oremus.

Jeho tím vo finále vstal z popola. Prehrával síce 0:3 na zápasy, no otriasol sa a vyrovnal na 3:3, čím si zabezpečil rozhodujúci zápas v domácom prostredí. "Prehry veľmi mrzia, ale klady to prevyšujú. Bude to bolieť, lebo sme k titulu boli blízko a pritom strašne ďaleko. Je potrebné si vziať len kladné veci. Bolí to, že sme to nedotiahli k titulu. Dostali sme sa až do finále s tímom so Slovákmi doplnenými pár cudzincami. A tak by to malo byť. Súper dnes potrestal naše chybičky, a to rozhodlo. V Trenčíne sa pracuje kvalitne a výsledky nás i mládeže o tom iba svedčia. Prehra v siedmom finálovom zápase nás mrzí, ale klady jednoznačne prevyšujú. Už v základnej časti sme sa pohybovali na popredných priečkach, prišiel aj útlm. To, že sme silný tím, sme ukázali aj vo štvrťfinále, semifinále a finále play-off," pokračoval kouč Dukly.

Zaujímavosťou je, že pred rokom Trenčín bojoval v play-out o účasť v najvyššej domácej a po jedinej sezóne sa karta otočila, z predposlednej priečky v extralige je razom druhá. "Po minulej sezóne prišlo skvelé doplnenie kádra - Radivojevič, Starosta, Valent, Frühauf, Varga. Branko Radivojevič a Tomáš Starosta sú Trenčania a jednoducho to tu pobláznili," doplnil Oremus.

Z tváre kouča Banskej Bystrice Vladimíra Országha je často veľmi náročné vyčítať emócie, no v utorok večer už priamo na trenčianskom ľade z jeho tváre sršala spokojnosť a hrdosť na svojich zverencov. "Napriek prehre v troch dueloch po sebe som vedel, že je to cieľavedomé a sebavedomé mužstvo. Som rád, že k tomu chlapci v utorok tak pristúpili, aj keď nám chýbali nejakí hráči, tak sme sa zomkli. Bola tam vnútorná sila a aj keď nám niekto neveril, tak my sme verili vo vlastné sily. Sme radi, že sme vyhrali posledný zápas sezóny. Po šiestom súboji sme sa doma bavili, že je úplne jedno, ako sme hrali prvé tri zápas a potom ďalšie tri súboje. Prišlo posledné stretnutie, ktoré rozhodlo a dali sme do neho všetko. Bolo to o psychike. Dnes bol Trenčín v našej koži a bolo to vidno," zhodnotil.

Pripomenul aj to, že v porovnaní s vlaňajškom, keď mužstvo spod Urpína tiež získalo majstrovský titul, šlo o výrazne pozmenený kolektív. "Oproti minulej sezóne sme vymenili viac ako polovicu mužstva, išli sme od začiatku postupnými krokmi. V niektorých fázach sme hľadali svoju identitu. Celé play-off sme však šľapali na jednotku, vo finále prišla minikríza, akú zažije každé mužstvo. Sme šťastní, že sme to napokon zvládli," pokračoval.

Nezabudol vyzdvihnúť ani silu finálového súpera, ktorý poriadne preveril schopnosti jeho družstva. "Veľmi si vážim Trenčín. Tréneri Oremus s 'Parďákom' (Ján Pardavý st., pozn.) či chalani Branko Radivojevič, Tomáš Starosta, Peter Ölvecký a ďalší sa vrátili do Trenčína a s nimi sa vrátila silná Dukla. To, čo dokázali, je neuveriteľné. Takýto Trenčín liga a fanúšikovia potrebujú. Bola to fantastická séria, obe mužstvá si zaslúžili pohár," myslí si Országh.