Tipsport liga - 04.03.2019 20:00

Tretia tretina ako z rozprávky. Michalovský obrat proti Martinu v hodine dvanástej

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce delí už len jedno víťazstvo od celkového triumfu v druhej najvyššej slovenskej súťaži 2018/2019. V pondelkovom piatom zápase finále play-off St. Nicolaus I. ligy zvíťazili na svojom ľade nad HK Martin 4:2, hoci ešte v 54. min boli na pokraji druhej domácej prehry. Za nepriaznivého stavu 0:2 však predviedli dokonalý obrat, keď v priebehu necelých šiestich minút strelili štyri góly do martinskej siete. Najskôr v čase 53:10 min znížil Damián Novický, na konci 57. min vyrovnal Marek Mašlonka, o minútu a pol strhol vedenie na domácu stranu Matej Giľák a vzápätí pridal poistku do prázdnej bránky opäť Mašlonka. Séria, v ktorej sa Michalovčania ujali vedenia 3:2 na zápasy, sa vráti do Martina, kde sa bude hrať v stredu 6. marca od 17.30 h.

Úspešný finalista od 12. marca vyzve dvanásty tím základnej časti Tipsport ligy 2018/2019 (MsHK DOXXbet Žilina) o jednu miestenku do najvyššej domácej hokejovej súťaže pre nasledujúci ročník.

Výsledok piateho zápasu finále play-off druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus I. ligy 2018/2019 (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Martin 4:2 (0:0, 0:2, 4:0) - stav série: 3:2
Góly: 54. Novický, 57. Mašlonka (Piatak), 59. Giľák (Valečko), 59. Mašlonka (Piatak, Kolba) - 31. Dírer (Oravec, Urbánek), 35. Pokrivčák
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Valko - Gavalier, Gajan st., 3478 divákov

Michalovce: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Bdžoch, Valečko, Banovský - Mašlonka, Piatak, Chalupa - Hamráček, Toma, Linet - Róth, Bojko, Safaralejev - M. Giľák, Cútt, Gavrik - Dvurečenskij
Martin: Bernát - M. Šimon, J. Tabaček, Burzík, Pacalaj, F. Oravec, Rusina, Themár - Jurášek, Langhammer, Markovič - Brezniak, Pokrivčák, Poliaček - Dírer, Urbánek, Zeliska - Rudzan, Barto, Paulíny - Brveník