Tipsport liga - 14.03.2019 09:00

Lintner je znepokojený z priebehu play-off. Tréner reprezentácie Ramsay je vydesený

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Riaditeľ Pro-hokeja, riadiaceho orgánu Tipsport ligy, Richard Lintner je po úvodných dvoch zápasoch každej série štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže spokojný s nasadením tímov. Najmä po ostatnom zápase Nitry s Trenčínom (4:1), ale i Košíc s Popradom (1:2 po predĺžení) je aj znepokojený, vzhľadom na niektoré neprimerané zákroky, ktorých obeťami sa stali napríklad Ladislav Nagy (Košice) či Róbert Lantoši (Nitra).

"Som nesmierne spokojný s tým, v akom tempe, nasadení a kvalite sa tohtoročné play-off Tipsport ligy rozbehlo. Do play-off bezpochyby patrí maximálna tvrdosť, bez ktorej si vypäté zápasy neviem predstaviť. Som však znepokojený, koľkých zákrokov na hlavu a krk sme boli v prvých zápasoch svedkami. Budem apelovať na kluby, 'disciplinárku' aj oddelenie rozhodcov, aby tento fakt vnímali citlivo predtým, ako by prišlo k zraneniam, ktoré v hokeji nechceme vidieť," uviedol Lintner pre oficiálny profil súťaže na facebooku.

Vydesený je aj tréner reprezentácie SR Craig Ramsay, ktorý sa bol naživo pozrieť na druhé stretnutie Nitry proti Trenčínu a na vlastné oči videl, ako člena jeho tímu Lantošiho tvrdo poslali k zemi najprv Boris Sádecký a neskôr i Tomáš Starosta. Potom radšej zo štadióna odišiel. "Zápas mi pripomenul staré časy v NHL. Mám rád hokej v play-off, ale nechcem vidieť žiadnych hráčov zranených. Údery, ktoré Lantoši dostal, boli dosť silné. Nebudem však komentovať, či to bolo fér alebo nie. Keď som ho videl už dvakrát zraneného, tak som odišiel zo svojho miesta na štadióne a dopozeral som zápas v útrobách. Verím, že Robo bude v poriadku a že bude môcť hrať na majstrovstvách sveta," povedal kanadský kouč pre MY Nitra.

"Chcel som hrať čisto do tela, asi som 'štrajchol' protihráčovi aj hlavu, čo ma mrzí," kajal sa Boris Sádecký. Úmysel svojich zverencov zraniť súpera poprel kouč Trenčína Peter Oremus. "Ako ste prišli na to, že naši hráči poľovali po Lantošim? Na to sú tam, rozhodcovia, aby to posúdili. To je moja odpoveď. Nehnevajte sa na mňa, aby tu Sádecký po niekom poľoval? Pozrite si ten zápas lepšie," odkázal lodivod zdolaného tímu. Faktom však zostáva, že Lantoši zápas opustil s rozbitou perou a bez šiestich zubov.