Tipos extraliga - 18.06.2019 15:00

Lintnera by potešil návrat Slovana do extraligy, za prezidenta SZĽH podporuje Šatana

Zdroj: sita

Bývalý slovenský reprezentant a riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner by v novej sezóne privítal návrat Slovana Bratislava do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Majster sveta z Göteborgu 2002 tiež prezradil meno svojho favorita v budúcotýždňových voľbách prezidenta na Kongrese Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

"V prípade Slovana Bratislava je licenčné konanie v plnom prúde. Kľúčový dátum, ktorý je verejne známy, je 1. júl. Vtedy musia byť vyrovnané všetky dlhy klubu voči hráčom a trénerom. My ako Pro-Hokej čakáme na celý tento proces a na čestné prehlásenia, ktoré by sme mali získať. Následne vytvoríme správu pre nový Výkonný výbor SZĽH, ten bude zvolený kongrese, ktorý sa uskutoční 26. júna v Bratislave," povedal Richard Lintner.

Návrat "belasých" do najvyššej slovenskej súťaže je témou, o ktorej sa hovorí už niekoľko rokov. V súčasnosti sa táto vízia teší pozitívnemu ohlasu. "Všetky kluby by návrat Slovana do Tipsport ligy privítali. Za Pro-Hokej môžem povedať, že by sme sa z toho tešili a Slovanu držíme palce, aby sa mu podarilo naplniť všetky parametre a mohol sa stať trinástym účastníkom súťaže," pokračoval Lintner.

Šéf Pro-Hokeja má pred spomenutým blížiacim sa volebným Kongresom SZĽH jasno: "Osobne sa veľmi teším, že Miroslav Šatan prijal výzvu klubov a bude kandidovať. Veľmi dobré sa poznám aj s jeho súpermi, no rád by som ich vyzval, aby možno zvážili toto súperenie, skôr podali Mirovi pomocnú ruku a všetci spoločne posunuli hokej o ďalšiu úroveň. V roku 2015 sme naštartovali isté zmeny v slovenskom hokeji. Stále viac ľudí dostáva priestor realizovať sa a verím, že voľby prezidenta SZĽH to posunú o krok dopredu. Ja sa budem snažiť, aby som Mirovi, ak bude zvolený, bol čo najviac nápomocný."