Tipsport liga - 24.06.2019 14:15

Švarný si našiel nový klub! Zahrá si hokejovú Tipsport ligu

Zdroj: sita, huste.tv

V novej sezóne bude obliekať dres HKM Zvolen 34-ročný bek Ivan Švarný. Odchovanec nitrianskeho hokeja sa „rytierom“ upísal na nastávajúcu sezónu a pod Pustý hrad prichádza zo Slovana Bratislava, s ktorým získal v roku 2012 slovenský titul a zažil aj jeho prvú sezónu v KHL.

V rámci nadnárodnej súťaže si to následne nasmeroval do chorvátskeho Medveščaku Záhreb a bieloruského Dynama Minsk, aby sa znova vrátil do Bratislavy, kde odohral ostatné štyri sezóny. Slovenský reprezentant, účastník štyroch majstrovstiev sveta má za sebou bohatú klubovú minulosť, pred svojím pôsobením v KHL strávil tri sezóny v nižších zámorských súťažiach CHL a OHL, štyri sezóny hral tiež najvyššiu českú súťaž a na dvanásť duelov si z odskočil aj do fínskej Liigy. Po materskom HK Nitra a Slovane, bude HKM Zvolen pre tohto dobre stavaného a skúseného obrancu treťou zastávkou v slovenskej extralige.V novej sezóne som ešte neplánoval hrať na slovenských klziskách, no vďaka priamemu, rýchlemu  a korektnému prístupu Zvolenčanov som svoje plány prehodnotil, uviedol po dohode s klubom spod Pustého hradu Ivan Švarný a pokračoval: O zvolenskom HKM už dlhšie počúvam len pozitívne informácie, aj preto sa už teraz teším na mužstvo a spoluprácu v novej organizácii. Na ľade urobím všetko pre tím a spoločný úspech.“

Zvolenčania si od skúseného obrancu sľubujú zodpovednosť a spoľahlivosť vo výkonoch defenzívy a odovzdávanie skúseností mladším spoluhráčom na ľade aj mimo neho. Jeden z najskúsenejších hráčov mužstva by sa spolu s Rastislavom Špirkom mal stať vodcom aj vo zvolenskej šatni.