Tipos extraliga - 11.03.2020 13:39

Tipsport Liga hlási koniec sezóny!

Zdroj: huste.tv/Facebook

Čelní predstavitelia klubov Tipsport ligy mali na programe rokovanie, ktorého výsledkom mal byť verdikt o budúcnosti hokejovej sezóny 2019/20 u nás. Výsledok je pre fanúšika najmenej potešiteľný. Rozbehnutá sezóna bola predčasne ukončená a z majstrovského titulu sa nebude tešiť žiadne z mužstiev. Dôvodom je dlhé dvojtýždňové prerušenie všetkých športových akcií a neistota, či sa po tomto termíne bude pokračovať.

Liga mala podľa pôvodného programu v nedeľu ukončiť svoju nadstavbovú časť, po ktorej by sa osmička mužstiev dostala do play-off. Doň by z najvýhodnejšej pozície šla Banská Bystrica, ktorá udržiavala bezpečný náskok pred prenasledovateľmi z Košíc a Bratislavy. Okrem mužstiev elitnej šestky by sa do nej na základe priebežnej tabuľky prebojovali aj Michalovce s Nitrou. To všetko sú však už bezpredmetné úvahy. "Všetci sme išli na toto stretnutie s cieľom nájsť riešenia ako ligu dohrať. Zaoberali sme sa úvahou, že ak by sme dlhšie čakali, či by nám okolnosti umožňovali nejakým skráteným formátom ligu dokončiť. No ako diskusia pokračovala, každým ďalším príspevkom sme dospeli k tomu, že táto úvaha je nerealizovateľná," zhrnul prostredníctvom sociálnej siete stretnutie Richard Lintner.

"Vzhľadom k ťažko predvídateľnej situácii spojenej so šírením koronavírusu je toto riešenie najprijateľnejšie, keďže by pre kluby bolo ekonomicky nevýhodné aj prípadné dohrávanie sezóny bez divákov," informuje na svojom webe Slovenský zväz ľadového hokeja. Naša liga sa tak stáva treťou európskou súťažou, ktorá sa rozhodla v tomto týždni pre takýto krok. Pred ňou podobné rozhodnutie padlo aj v Rakúsku a v Nemecku. "Slovenský zväz ľadového hokeja a Ligové rady budú o osude ostatných súťaží prebiehajúcich pod hlavičkou SZĽH rokovať po ukončení dvojtýždňového prerušenia súťaží," dodáva ten istý zdroj.