Dukla Trenčín - 12.08.2019 14:45

Dukla Trenčín pred sezónou čelí ťažko splniteľnej úlohe

Zdroj: huste.tv

Vicemajstrovská sezóna 2017/18 sa od tej ďalšej v Dukle Trenčín poriadne líšila a fanúšikovia veria, že tá nasledujúca bude mať bližšie k striebornej ére, ktorá po rokoch opäť zaplnila zimný štadión trojnásobného majstra Slovenska. Veľkými zmenami prešiel realizačný tím aj hráčsky káder, ktorý naplno zarezáva na ľade a za sebou už má prvé dva prípravné zápasy. Kometa Brno aj Vsetín boli nad trenčianske sily.

Najväčším problémom, ktorý bude musieť tím s novou sezónou vyriešiť, je nahradenie srdciarov, ktorí mužstvo opustili alebo ukončili svoju hráčsku kariéru. "Robíme všetko pre to, aby noví chlapci dokázali nahradiť tých, ktorí už v tíme nepôsobia. Ale úprimne – nahradiť Branka, Peťa Ölveckého či Peťa Frűhaufa nie je jednoduchá záležitosť. Špeciálne s naším rozpočtom. Aj keď dvaja z nich zostávajú pri tíme ako tréneri, na ľade budú veľmi chýbať," priznal pre klubový web nový tréner Ján Pardavý. Dodáva však, že pevne verí v uchytenie mladých hráčov z tradične kvalitnej juniorky.

Už pred samotnými prvými dvomi zápasmi s českými súpermi tréner deklaroval, že viac priestoru dostanú mladíci a hráči na skúške. Súboje tak mali ukázať niečo úplne iné ako výsledok sám o sebe. Celkovo si "vojaci" naplánovali desať prípravných stretnutí, primárne proti súperom spoza rieky Moravy. "Dlhé roky je v Trenčíne zaužívané, že so slovenskými tímami sa hrá minimum zápasov. A keďže máme naozaj blízko tie moravské mužstvá, bola by škoda to nevyužiť. Majú svoju kvalitu, preveria nás – či fyzicky alebo takticky," chválil Pardavý.

Bývalý dlhoročný hráč a kapitán Dukly má pred sebou vôbec svoju prvú trénerskú misiu u účastníka najvyššej súťaže. "S trénovaním v prvej lige sa to nedá porovnať, ale dá sa to porovnať s minulými rokmi, kedy sme veľmi dobre fungovali s Peťom Oremusom. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť. Pred nadchádzajúcou sezónou sa celý realizačný tím zmenil, pre mňa je to výzva a najmä je to o tom, že je to neskutočná zodpovednosť voči klubu, fanúšikom, voči všetkým ľuďom, ktorí majú trenčiansky hokej radi. Deň za dňom budem pracovať na tom, aby sme dokázali byť v každom zápase úspešní," povedal na záver rozhovoru pre webovú stránku Dukly Trenčín.