Dukla Trenčín - 01.12.2019 12:57

Trenčianski hokejisti sa pasujú s otrasnou štatistikou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Hokejová Dukla Trenčín sa stále radí medzi mužstvá v najlepšej forme, hoci v minulom kole na domácom ľade prišla o svoju šesťzápasovú šnúru víťazstiev. V tabuľke toto obdobie znamenalo posun na piatu pozíciu a teraz "vojakov" čaká dôležitý zápas s Košicami. Kde to však poriadne škrípe, sú početné výhody. V nich síce nastrieľali devätnásť gólov, no inkasovali až osem, čo je suverénne najviac spomedzi všetkých Tipsportligistov.

Výhram nad Zvolenom, Banskou Bystricou, Budapešťou, Michalovcami, Nitrou a Miškovcom dal v piatok bodku Poprad, pričom víťazný gól padol rovnako v čase, keď Trenčania hrali presilovku. V priemere to vychádza na inkasovaný gól počas presilovej hry v každom treťom zápase, čo je až nepríjemnou raritou. V minulej sezóne pritom bola na tom v tomto smere najhoršie rovnako Dukla, avšak za celý ligový ročník dostala od súperov len deväť oslabovkových gólov a v sezóne 2017/18 bol negatívnym lídrom tejto štatistiky Liptovský Mikuláš s Detvou, ktorí mali po sedem gólov.

Dobrá pri tom, samozrejme, nie je ani presilovková úspešnosť Trenčanov. Tí sú na 16 percentách využitých príležitostí. Najmä proti lepšie brániacim celkom to môže byť poriadne komplikované. Oslabenia sú pritom silnou doménou zverencov Jána Pardavého. Celkom paradoxne, v hre v oslabení inkasujú menej ako v presilových hrách. Dostali len sedem gólov a ustáli tak vyše 94 percent početných nevýhod.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora