Novinky - 05.09.2011 14:23

Na 18. ročníku Rona Cupu aj český a slovenský majster

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita
Vo štvrtok 11. augusta sa v Trenčíne začne 18. ročník tradičného hokejového turnaja Rona Cup. Prvenstvo obhajuje HK Nitra a magnetom pre divákov bude štart úradujúcich majstrov Slovenska HK Košice a aktuálneho českého šampióna HC Oceláři Třinec. Oba tímy sa stretnú v piatok o 13.00 h aj vo vzájomnom zápase.

Turnaj potrvá tradične tri dni a bude sa hrať podľa rovnakého systému ako v uplynulých rokoch. Šesť štartujúcich tímov je rozdelených do dvoch skupín. V prvej sú HC Košice, HK Nitra a domáca Dukla. V druhej sa predstaví HK 36 Skalica a dvojica českých účastníkov PSG Zlín a HC Oceláři Třinec. Počas turnaja sa každý klub stretne so všetkými protivníkmi z opačnej skupiny. Po poslednom sobotňajšom zápase tak bude mať všetkých šesť družstiev na konte po tri zápasy a o poradí rozhodne počet získaných bodov, v prípade ich rovnosti je druhým kritériom rozdiel skóre a keby aj ten bol rovnaký, určí poradie výsledok doplnkových samostatných nájazdov, ktoré sa konajú po každom zápase.

   Vlani na turnaji absentovali Košičania, ktorí dali prednosť turnaju v zahraničí, a kádre českých tímov poznačil letný Tipsport Cup. Tento rok však dlhodobý letný turnaj v Česku chýba, takže obaja zahraniční účastníci by mali prísť v plnej sile.
   V doterajších 17 ročníkoch turnaja sa najčastejšie - štyrikrát - z víťazstva tešila domáca Dukla Trenčín, tri prvenstvá majú na konte Košice a Třinec, dvakrát triumfoval Zvolen a jedno prvenstvo získali Nitra, Zlín, Vsetín, Slovan a Žilina.

   Program 18. ročníka medzinárodného turnaja Rona Cup v Trenčíne (11. - 13. augusta 2011):

   štvrtok 11. augusta:
   HK Nitra - HK 36 Skalica /13.00/, HC Košice - PSG Zlín (ČR) /16.00/, Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec (ČR) /19.00/
   piatok 12. augusta:
   HC Košice - HC Oceláři Třinec (ČR) /13.00/, HK Nitra - PSG Zlín (ČR) /16.00/, Dukla Trenčín - HK 36 Skalica (19.00)
   sobota 13. augusta:
   HK Nitra - HC Oceláři Třinec (ČR) /13.00/, HC Košice - HK 36 Skalica (16.00), Dukla Trenčín - PSG Zlín (ČR) /19.00/