Novinky - 05.09.2011 14:27

Dukla a primátor Trenčína podpísali Memorandum o porozumení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Primátor mesta Trenčín Richard Rybníček podpísal v piatok Memorandum o porozumení s hokejovým klubom Dukla Trenčín. Obe strany prostredníctvom Memoranda deklarovali vôľu k vzájomnému usporiadaniu zmluvných vzťahov s cieľom prevzatia prevádzky zimného štadióna v Trenčíne pod správu mesta a prípravu nových zmluvných vzťahov medzi mestom a HK Dukla.   

Primátor Trenčína Rybníček vypovedal Dukle pred mesiacom zmluvu o výpožičke a prevádzkovaní štadióna, ktorý chce zobrať pod správu mesta s tým, že si ho hokejový klub bude od Trenčína prenajímať. Tento krok vnímalo v prvých dňoch vedenie Dukly ako pokus o likvidáciu hokeja v Trenčíne. Podpisom Memoranda došlo v súlade s ukončením Zmluvy o výpožičke a prevádzkovaní zimného štadióna k začatiu procesu odovzdávania štadióna s predpokladaným termínom jeho odovzdania k 1. októbru.

HK Dukla sprístupní všetky priestory zimného štadióna, zmluvnú agendu a ďalšiu dokumentáciu tak, aby mesto mohlo štadión prevziať.    "Súčasťou samotného procesu odovzdávania štadióna bude aj príprava nových zmluvných vzťahov medzi klubom a mestom," uviedol Rybníček, ktorý prehodnocuje všetky zmluvné vzťahy týkajúce sa majetku slúžiaceho na šport. "Súčasťou tohto procesu bude aj predloženie novej, modernej koncepcie rozvoja športu a prevádzkovania športovísk na našom území, ktorá by mala   jednoznačne oboznámiť obyvateľov nášho mesta, športovcov a funkcionárov, akým spôsobom bude mesto Trenčín pristupovať k prevádzke športovísk a aké druhy športov budú podporované," dodal.