Novinky - 29.01.2012 20:18

Čas 64:59, gól Trenčín, Peter Fabuš a Slovan konečne pokorený !

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Alexandra Šojdelová, SITA

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 28. Sojčík (R. Tvrdoň, J. Gašparovič), 52. P. Fabuš (tr. strieľanie), 65. P. Fabuš (Pardavý, Hlubuček) - 5. Šatan (Kukumberg), 13. Šatan (M. Sloboda, Jerofejevs)
Vylúčení: 3:6, navyše: Miroslav Šatan (Slovan) DKZ za hodenie predmetu na ľadovú plochu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Junek, Výleta, 3320 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, E. Bednár, Gabriš, Habšuda, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Tybor, Sojčík, Melichárek - M. Filo, P. Kopecký, Lelkeš
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Trška, Luža, Jerofejevs - Šatan, Kukumberg, M. Sloboda - M. Bartánus, Bulík, L. Hudáček - A. Kudrna, Preisinger, M. Bakoš - D. Buc, M. Macho, D. Skokan

V prvých dvoch minútach stretnutia Trenčania nevyužili dve skvelé príležitosti skórovať, a preto pykali. V 5.minúte prvej tretiny prekonal kapitán belasých Miroslav Šatan po asistencii Romana Kukumberga brankára Dukly Vladimíra Kováča. O pár sekúnd nato sa Radoslav Tybor pohral s pukom, prihral Melichárkovi, ktorý však tiesnený nemohol z osi pásma vystreliť. Pred koncom ôsmej minúty odohrali Trenčania  svoju prvú presilovku, nakoľko bol vylúčený Michal Macho, skórovať sa im ale nepodarilo.

K slovu sa tak dostal opäť Slovan. Aleksandrs Jerofejevs prihral puk Martinovi Slobodovi, ten ho krásne krížom posunul cez stredné pásmo priamo na modrú Miroslavovi Šatanovi. Kapitán Slovana sa v samostatnom nájazde nepomýlil, položil si Kováča na ľade a bekendovým blafákom zasunul puk do siete. Sedemnásta minúta priniesla Dukle trestné strieľanie po faule Petra Fruhaufa na prenikajúceho Tybora, no tomu pokus o blafák nevyšiel. Zvyšok prvej tretiny sa niesol už len v duchu prečkania posledných minút.

Druhá časť zápasu už bola agresívnejšia, bolo vidieť viac osobných súbojov a chuť domácich otočiť stav. V úvode mal Štastný príležitosť, keď sa poľahky dostal do útočného pásma cez obrancu, ktorý sa potkol a nechal mu voľný priestor. Branislav Konrád vyrazil jeho príklep a Ján Pardavý sa snažil doraziť, ale nemieril presne.

Na konci 28.minúty sa Dukla predsa len dočkala.  Peter Sojčík 3 sekundy po skončení presilovky prestrelil so šťastím belasého brankára a znížil stav na 1:2 z pohľadu domácich. O dve minúty neskôr mal Ján Pardavý možnosť vyrovnať, cestu mu nekrížil nikto z hostí. Trenčiansky kapitán si položil na ľad Konráda, naznačil strelu, puk si pohodil doprava  a chcel zakončovať do prázdnej bránky, no brankár belasých mu do strely vložil hokejku a puk sa odrazil na ochrannú sieť. Posledná desaťminútovka druhej tretiny sa niesla v duchu nepresností či už na strane domácich alebo hostí.

V 48.minúte sedel na trestnej lavici Bulík a domáci hrali presilovku. Z nej následne vyťažili aj závar pred Konrádom a puk v bránkovisku zaľahol Štajnoch. Rozhodcovia okamžite nariadili trestné strieľanie.

Tentoraz vzal na seba zodpovednosť Peter Fabuš, ktorý strelou ponad vyrážačku Konráda vyrovnával na 2:2.

Posledné minúty v riadnom hracom čase riadne napínali nervy divákov. Zbytočne. Nikomu sa už nepošťastilo streliť vytúžený gól, a tak sa zápas predlžoval.

Po úvodnej minúte predĺženia sa  Dukla oslabila, začala sa tak presilovka Slovana štyroch proti trom. Trojica žltočervených hráčov pred Kováčom sa však dokázala ubrániť a 6 sekúnd pred koncom trestu nezvládli belasí situáciu okolo vylúčenia za príliš veľa hráčov na ľade. Miroslav Šatan vzal zo striedačky uterák a hodil ho na ľadovú plochu. K dvojminútovému trestu tak dostal následne aj trest do konca stretnutia. Domáci hráči tak mali výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú sekundu pred koncom predĺženia využil druhým gólom v zápase najproduktívnejší hráč Dukly Peter Fabuš. Jeho bomba od modrej bola presnou a hlavne nechytateľnou stopkou zápasu, z ktorého si domáci odniesli dva body.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Chceli sme hrať od začiatku aktívne, vynútiť si tlak a streliť prvý gól. Namiesto toho nám však súper odskočil na dvojgólový rozdiel, preto sme museli v ďalšom priebehu začať hrať dôraznejšie. Strelili sme kontaktný gól a mali sme aj ďalšie príležitosti, čo nás povzbudilo. V tretej tretine sme trpezlivo čakali na svoju príležitosť a podarilo sa nám vyrovnať. V predĺžení sme hrali presilovku o dvoch hráčov a hoci na poslednú chvíľu, túto výhodu sme dokázali využiť na víťazstvo. Musím pochváliť celé mužstvo za to, že dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj a bojovalo až do konca zápasu aj za pomoci skvelých fanúšikov."
Jan Neliba (tréner Slovana): "Vo výbornej atmosfére sa hral kvalitný hokej, my sme však, žiaľ, ťahali za kratší koniec. Gratulujem súperovi k získaným bodom a viac k hodnoteniu zápasu nemám čo povedať. Stále viac sa utvrdzujem v tom, že trénovať Slovan je veľmi náročné a viac to komentovať nebudem, pretože nemám toľko peňazí."