Novinky - 02.02.2012 09:43

Martin Jakúbek: Nosím číslo 83, je to symbolika

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica
Martin Jakúbek (kapitán Dukly Trenčín) vľavo a Branislav Jánoš (kapitán Výberu SR) vpravo pri úvodnom podávaní rúk.

Martin sa ocitol v stretnutí vo štvrtej lajne spolu s Martinom Filom a Josefom Fojtíkom.  „Som rád, že mi bola takáto možnosť v prvom rade umožnená. V každom zápase sa zo seba snažím vydať to najlepšie. Pozrel som sa do sveta väčšej profesionality,“ okomentoval Jakúbek možnosť hrať za seniorský tím Dukly.

Na drese ste si všimli číslo 83. Prvé, čo nám pri rozhovore napadlo, bola možná symbolika s číslom 38, ktoré nosil na drese Martinov strýko Pavol Demitra. Viac vám už prezradí Martin.  „Číslo 83 mi prischlo od Olivera Ďuriša, ktorý ho v Dukle nosil na drese. Čakal som však, že mi bude umožnené nosiť tento dres, pretože 38 bola vyradená a nosiť sa nesmie. Som rád preto, že aspoň takto mi to vyšlo, je to jediná symbolika,“ povedalo devätnásťročné pravé krídlo trenčianskej Dukly.

Ako sme už spomínali, zápas pod Dubňom priniesol Martinovi prvý bod v seniorskom drese Dukly, no nejako extra sa z neho netešil. „Seniorské body som už získal, keď som pôsobil v mužstve dvadsiatky. Tento je možno troška špecifický, ale žeby ma nejako extra tešil, to by som nepovedal,“ ozrejmil čitateľom hkdukla.sk Jakúbek.

V extralige teda za Duklu odohral tri stretnutia, v minulosti absolvoval zápasy v najvyššej hokejovej súťaži aj v drese SR 20. Zaujímalo nás preto, ako vníma hráč s číslom 83 na drese stupeň prechodu z juniorky do extraligy. „Musím sa priznať, že som extraligu v priebehu tejto sezóny výrazne nesledoval, no keď som nastúpil za Duklu, cítil som väčšiu šikovnosť súťaže a v neposlednom rade aj rýchlosť. Celkovo je to ale veľký skok a rozdiel. Hlavne po stránke profesionality a väčšej starostlivosti o hráčov a o tím,“ uzavrel Martin Jakúbek.