Novinky - 11.02.2012 11:53

Mládež: Tréner Sojka prízvukuje: Bez snahy to nepôjde

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

1.liga starších žiakov - 8. ŠHT:

1.2.2012 Slovan Bratislava – Dukla Trenčín n.o. 4:2 (1:1,1:1,2:0)

Góly:  8. Jánoš, 22. Šiška (Osvald, Augustín).

Vylúčení: 2:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 24:20.

DUKLA: Ďurech – Trnavský, Vavro, Augustín, Rajnoha, Dúžek – Jakubík , Smolka, Škvarka, Jánoš, Čacho, Krištofovič, Šiška, Osvald, Kozáček.

Mgr. Martin Sojka (tréner Dukly):  Odohrali sme veľmi dobré stretnutie proti fyzicky výborne disponovanému súperovi z Bratislavy. Hra od začiatku bola poznačená dohrávaním súbojov, fyzickými stretmi pri mantineloch, no i napriek tomu sa nám darilo s touto hrou vyrovnať vzhľadom na náš fyzický hendikep. Až do 59. minúty sme držali so súperom nerozhodný stav a po taktickej chybe v strednom pásme sme inkasovali gól, ktorý nás napokon „zlomil“ a rozhodol o víťazovi stretnutia. Chlapcom nemám čo vyčítať, snažili sa proti fyzicky zdatnému súperovi presadiť kombinačnou hrou, ale, bohužiaľ, urobili sme o tie 2 chyby viac ako súper. K výkonu hlavného rozhodcu sa vyjadrovať nebudem, lebo by to vyznelo ako „výkrik do tmy“. Chlapcom ďakujem, no  musíme ešte pracovať na taktickej vyzretosti našich hráčov v hre pod tlakom.

1.liga mladších žiakov - 6. ŠHT:

1.2.2012 Slovan Bratislava – Dukla Trenčín n.o. 8:11 (1:4,5:4,2:3)

Góly:  7.Okuliar (Kukuča, Minárik), 7´. Minárik (Okuliar, Kukuča), 13. Okuliar (Pastorák), 19. Kukuča (Okuliar), 23. Drien (Gimecký), 26. Less (Drien, Kováčik), 31.Okuliar (Kukuča), 34.Okuliar, 48. Drien (Kováčik), 50. Kováčik (Gimecký, Less), 55. Kukuča (Pastorák).

Vylúčení: 0:3,  strely: 27:48.

DUKLA: Píš (Ondruš) – Vondra, Pastorák, Peter, Gimecký, Janík, Lukšo, Macák – Okuliar , Minárik, Kukuča, Less, Drien Hugo, Kováčik, Dúžek, Líška, Pavelka.

Mgr. Martin Sojka (tréner Dukly):  Toto stretnutie budem hodnotiť v dvoch rovinách. Prvá – potešil ma výkon prvých dvoch formácií, pričom musím vyzdvihnúť snahu o kolektívne poňatie hry zo strany mojich zverencov až na 3 formáciu, ktorá asi zaspala v autobuse na ceste do Bratislavy. Podať tak odovzdaný výkon, bez štipky sebazaprenia a obetavosti sa pre kolektív je aj v tomto veku neakceptovateľné. Stále chlapcom prízvukujeme, že na výsledku nebazírujeme, ale musí byť vidieť stopercentná snaha každého jedného hráča, ktorý dostal príležitosť hrať. Zápas je páni hráči za odmenu a nie ako utrpenie ! A toto je hlavné a prioritné, čo budeme vždy od chlapcov vyžadovať – stopercentné nasadenie a bojovnosť. V druhej rovine hodnotím toto stretnutie ako nešťastné z pohľadu vysokého počtu inkasovaných gólov. No celkovo sme spokojní až na chlapcov, ktorí musia pracovať na zlepšení koncentrácie a nasadenia v zápasoch.      

1.liga starších žiakov - 8. ŠHT:

4.2.2012  Dukla Trenčín n.o.– HK 36 Skalica 2:2 (1:1,0:0,1:1)

Góly:  1. Smolka (Trnavský), 46. Nezník (Čacho, Augustín).

Vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 37:20.

DUKLA: Ďurech – Trnavský, Vavro, Augustín, Rajnoha, Dúžek, Šiška – Jakubík , Smolka, Škvarka, Nezník, Čacho, Krištofovič, Červenec, Osvald, Kozáček, Líška.

Mgr. Martin Sojka (tréner Dukly):  Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Po celý čas sme mali územnú prevahu, vytvárali sme si množstvo doslova vyložených šancí, no nedokázali sme ich premeniť. Chyba bola v nedostatočnom dôraze pred bránou, ktorý nás napokon stál bod a víťazstvo. Chalani sa snažili, ale je už na nich vidieť fyzická, no najmä psychická únava z náročného programu, pričom dohrávame posledné stretnutia na minimálny počet hráčov vinou chorôb a zranení.  Chlapcom za bojovnosť ďakujeme, no musíme popracovať na koncovke, lebo tá nás môže v budúcnosti zradiť v dôležitých stretnutiach. Verím, že si zaslúžene oddýchneme a načerpáme nové sily do poslednej časti sezóny.

1.liga mladších žiakov- 6. ŠHT:

4.2.2012 Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 12:4 (5:3,4:0,3:1)

Góly:  8.Haščák (Minárik), 13. Drien (Haščák, Minárik), 14. Ďurina (Vondra, Kováčik), 16. Haščák (Minárik), 18. Maniaček (Ferényi), 24. Ferényi (Pavelka, Maniaček), 28. Maniaček (Pavelka), 30. Maniaček (Pavelka, Lukšo), 30. Ferényi, 43. Gimecký (Pastorák, Minárik), 50. Janík (Vondra, Kováčik), 57. Ferényi (Lukšo).

Vylúčení: 2:5,  strely: 52:18.

DUKLA: Píš (Ondruš) – Gimecký, Pastorák, Peter, Janík, Ševčík, Lukšo, Vondra, Macák – Haščák , Minárik, Drien Hugo, Less, Ďurina, Kováčik, Maniaček, Ferényi, Pavelka.

Mgr. Martin Sojka (tréner Dukly):  Chlapcov za predvedený výkon a nasadenie v stretnutí musím pochváliť. Najmä nasadenie a bojovnosť bola na vyššej úrovni ako so Slovanom. Za predvedený výkon a víťazstvo chlapcom ďakujeme.